Кам’янець-Подільський – одне з найкрасивіших міст України, в якому туризм дуже розвинений. Воно приваблює і манить, адже має велику кількість пам’яток, які вражають своєю неповторністю. Кам’янець розташований у Хмельницькій області на берегах річки Смотрич. Лежить на Подільській височині. Відстань до Чернівців – 90 кілометрів, до Хмельницького – 100 кілометрів. Недалеко від міста проходить кордон із Румунією і Молдовою.

Кам’янець-Подільська фортеця

Розташована на острові, який оточений каньйоном, в якому протікає річка Смотрич. Фортеця з’єднана з містом смужкою скелі, де збудований міст. За найновішими дослідженнями замок почали будувати ще в 11-12 – му століттях. Замок має доволі розгалужену будову, яка з часом була втрачена, але її описи збереглися в архівах.

Найімовірніше, той замок, який ми зараз можемо бачити, побудували князі Коріатовичі у 14-му столітті. На сьогоднішній день, це один з найвідоміших замків України, його характерні вежі вже давно стали символом волі, незалежності та свободи. Потрапити можна за вхідним квитком, який коштує 100 гривень для дорослих і 50 гривень для дітей і студентів.

Ратуша

За 15-ть хвилин від фортеці знаходиться ще одна відома пам’ятка – ратуша. Це старовинний магістрат, який був побудований у 14-му столітті, має витончену дзвіницю. Знаходиться у центрі Кам’янця-Подільського. Це одна з найстаріших ратуш в Україні. Усередині її знаходиться кілька експозицій. Тут знаходяться три музеї: історії грошей, Магдебурзького права та тюремна виставка.

А під будівлею ратуші є багато хитромудрих підземних ходів.

Працює ратуша щоденно з 9-години ранку, вартість екскурсії 40 гривень за 1 годину.

Кафедральний костел святих Апостолів Петра і Павла

Ще одна визначна пам’ятка міста. Діючий католицький храм. Власне ансамбль собору складається з:

  • Костелу.
  • Дзвіниці.
  • Тріумфальної арки.
  • Мінарету.

Збудовані у стилі ренесансу, бароко і неоготики. Точне заснування костелу невідоме, але це відбулося приблизно у 14-му столітті. Тут поховані єпископи, старости, архітектор Ян де Вітте та інші визначні особи. Знаходиться унікальний орган.

«Стрімка лань»

Це автомобільний міст, який проходить через річку Смотрич, дорога веде на Чернівці. Проект мосту був розроблений фахівцями із інституту Патона. При будівництві застосовувалася бісталева конструкція (вперше в світі). Довжина мосту - 379,14 м, його висота – 54 метри. До 22 січня 2022 року вважався найвищим мостом в Україні (тоді був відкритий міст в Запоріжжі).

Є центром екстремального туризму в Україні. З 2012 року звідси регулярно здійснюються стрибки з роуп-джампінгу.

У 2008 році був визнаним одним із семи чудес Кам’янця-Подільського.

Смотрицький каньйон

Це досить глибока і вузенька долина річки Смотрич. Має стрімкі схили, висота приблизно 50 метрів. Тут унікальна флора і фауна. У каньйоні є водоспади, як постійні, так і сезонні. Тут росте приблизно 350 видів різноманітних рослин. Тут є 22 види павуків, з них 2 рідкісні види, 17 видів риб, 6 типів плазунів. А ще тут гніздяться 100 типів птахів.

Каньйон є одним із семи чудес Кам’янця-Подільського, взятий під охорону держави.

У Кам’янці Подільському ще досить багато цікавих пам’яток. Наприклад, Хрестовоздвиженська, Благовіщенська церкви, парк ремісників, Алея закоханих, лебедине озеро, музей мініатюр, ботанічний сад, польська, гончарська брами, турецький бастіон, порохові склади та багато-багато іншого. Цим містом приємно гуляти у будь-які пори року і насолоджуватися красою та середньовічним спокоєм.