що треба їсти для здоров'я волосся

Волосся стає тонким, ламким та починає випадати з різних причин. Проблема може носити епізодичний або постійний характер. Багато скарг на випадіння почалось після початку війни – стрес чинить негативний психологічний та фізіологічний вплив, призводить до порушення роботи різних органів та систем, погіршує стан волосся та послаблює фолікули.

Що робити? Головні рекомендації лікарів зводяться до корекції способу життя, нормальних фізичних навантажень, достатньої кількості сну. Важливу роль відіграє дієта – поговоримо детальніше про правильне харчування при випадінні волосся.

Як зрозуміти, що проблема дійсно є

Випадіння волосся – це фізіологічний процес, бо кожна волосина має певний життєвий цикл, поступово відмирає. На добу людина може втрачати близько 100 волосин та навіть більше – це вважається за норму. Коли ситуація виходить з-під контролю та потрібно вживати відповідні заходи?

Уважно розгляньте волосину, що випала. Якщо на кінчику бачите світлу цибулину, все гаразд – так відбувається природний цикл відмирання та регенерації волосся. Точні відповіді на ваші питання дасть фахівець. Проблемами з ростом, випадінням волосся займаються трихологи. Вони проводять відповідні обстеження, можуть направити пацієнта на здачу аналізів. За результатами діагностики лікар визначить причину патологічного стану та призначить ефективну схему терапії.

Основні причини облисіння

До активного випадіння волосся призводять наступні фактори:

  • приймання деяких лікарських засобів;
  • гормональна перебудова чи збій в роботі репродуктивної системи;
  • порушення ендокринної, нервової систем (у тому числі на тлі стресу);
  • зміна звичного температурного режиму;
  • сезонний вітамінодефіцит;
  • незбалансоване харчування, постійні суворі дієти.

Препарати має призначати лікар, до приймання вітамінів бажано здати аналізи – вони точно покажуть дефіцити. Покращує ситуацію зміна режиму дня та способу життя. Намагайтесь якомога більше часу перебувати на свіжому повітрі, регулярно тренуватись або хоча б просто достатньо гуляти, висипатись. Позбудьтесь шкідливих звичок – алкоголь та паління негативно впливають на організм в цілому та стан волосся.

Хороші результати дає масаж шкіри голови. Можливо, варто буде переглянути звичний догляд та змінити шампунь, бальзам з мас-маркету на аптечний чи професійну лінійку. Важливу роль відіграє правильне харчування від випадання волосся.

Що їсти від випадіння

Правильне харчування для волосся має бути збалансованим, містити овочі, фрукти, білки, цільнозернові продукти. Дуже корисні для фолікулів жирна риба та молочка. Трихологи впевнені: регулярне вживання цих продуктів у достатній кількості або допоможе забути про проблему, або значно покращить ситуацію.

Рекомендації щодо меню:

  • Головний вітамін для міцного здорового волосся – це біотин. Отримувати його можна з продуктів або добавок – наприклад, «Біотебал». Водорозчинна речовина регулює процеси синтезу колагену та покращує живлення цибулин.
  • Корисний для волосся вітамін А. Його багато в жовтці курячого яйця, телячій печінці, риб’ячому жирі та деяких рослинних продуктах з каротином.
  • Бажано додати до раціону вітамін Е або олію – гарбузову, кукурудзяну, соняшникову чи оливкову.
  • Вітаміни групи В мають бути в раціоні кожної людини, яка дбає про стан здоров’я та красу волосся. Вони регулюють метаболізм, відновлюють нормальну роботу сальних залоз, покращують живлення.
  • Вітамін F допоможе покращити живлення цибулин та відновити метаболізм. Його багато в рибі та рослинній олії.

Обов’язково вживайте цільнозернові речовини, овочі та фрукти. Незамінні для волосся продукти з залізом – птиця, червоне м’ясо та риба, практично всі крупи.