Стадія 1. Початкова, чи неврастенічна

На цій стадії у хворого з'являється нав'язливий, нестримний потяг до алкоголю (можливі часті отруєння) та бажання постійно отримувати стан сп'яніння (нестримні нав'язливі думки, що заважають нормально жити). При цьому хворий часто намагається боротися із цим бажанням. На якийсь час йому це вдається, але знову починає випивати.

Наступною ознакою є зниження кількісного контролю та відчуття міри вживання алкоголю. Збільшується стійкість до алкоголю, що випивається. Настає перехід від епізодичного до систематичного пияцтва. Навіть при відміні алкоголю хворий відчуває постійний внутрішній дискомфорт, роздратування, внутрішню незадоволеність, що в кінцевому підсумку призводить до чергового вживання алкоголю.

Дізнатися все про лікування від алкоголізму можна на https://alkomedfrank.com/!

Стадія 2. Якщо хворий не лікується, поступово переходить у 2 (середню) стадію

На цій стадії до постійного потягу приєднується похмільний синдром або абстиненція, що виникає при припиненні вживання алкоголю. Прагнення хворого позбутися цих вкрай неприємних відчуттів шляхом прийому нових порцій алкоголю набуває вигляду нав'язливого потягу до нього. Ця «боротьба із хворобою» програється, і хворий входить у черговий запой. На тлі запою зростає і кількість спиртного, що випивається. Прийом алкоголю стає регулярним із різною періодичністю, розвиваються провали в пам'яті. Щоб правильно діяти після запою, прочитайте у цій статті.

У хворого з'являється синдром «заперечення захворювання» (алкоголік не вважає себе хворим і намагається це всім довести, але знову «зривається», не роблячи з цього висновки). Значно змінюються риси характеру (з'являється дратівливість, грубість, нестримність стосовно оточуючих), уражаються внутрішні органи (серце, печінка, шлунок, центральна нервова система та інші важливі органи для життєзабезпечення, включаючи кишечник).

Стадія 3. І, нарешті, остання (заключна) 3 стадія

З'являється нестримний потяг до алкоголю. Даний стан нагадує «маніакальний потяг» (хворий практично не може чинити опір самому собі та оточуючим). Починає падати кількість вживаного алкоголю, що пов'язано зі зниженням опірності організму (формується цироз печінки, захворювання серця, судин, головного мозку, що часто призводить до смерті).

Поведінка дедалі частіше починає нагадувати психопатичного хворого. Втрачається ситуаційний контроль. Розвивається алкогольне недоумство. Розвиваються тяжкі ураження внутрішніх органів (серце, печінка, ЦНС, шлунок, нирки, кишечник та інші органи), часті алкогольні психози, «біла гарячка» (набряк головного мозку та смерть).