Коли ставиться такий діагноз, як катаракта обох очей, це відразу викликає острах. І не дивно, адже про це захворювання ходить багато чуток, одна страшніше за іншу. Проте, якщо запитати пересічну людину, що вона знає про дану хворобу, то вона, скоріш за все, не зможе назвати навіть головні симптоми.

Тому краще дізнатися про катаракту заздалегідь аби уникнути такого захворювання чи, принаймні, знизити ризики його появи.

Якщо пояснювати просто та коротко, то це часткове або повне помутніння кришталика. При помутнінні порушується здатність ока пропускати та заломлювати світло, взагалі знижується гострота зору. Додатково з’являється чутливість до яскравого світла, що спричиняє багато незручностей влітку, а ще більше – взимку, коли стоїть сонячна погода, а на землі лежить сніг.

При початковій стадії катаракта не викликає серйозних проблем, хоча візуально може виглядати неприємно. А ось на третій та четвертій стадіях кришталик починає деформуватись, ставати більш щільним, з’являється ризик його розриву. В подальшому людину може втратити зір.

Тому при будь-яких симптомах, що стосуються очей та зору, потрібно звертатись до офтальмолога, адже на першій стадії є величезний шанс зупинити розвиток хвороби.

Як не допустити катаракти

Для того щоб зрозуміти, як не допустити даної хвороби, необхідно знати причини її появи. А причини можуть бути наступними:

·       Вроджені – це і генетичні аномалії, і погана спадковість. Схильність до виникнення катаракти зовсім не означає, що вона справді з’явиться, але людина знаходиться у зоні ризику. Тому варто уникнути наступних причин появи;

·       Набуті – їх відразу декілька. По-перше, це травми очей, а також ураження різними хімічними реагентами, медикаментами, отрутами. По-друге, результат впливу надто сильного ультрафіолетового випромінювання, інфрачервоного, радіоактивного. По-третє, катаракта може з’явитись як наслідок перенесених (не вилікуваних, або вилікуваних з ускладненнями) офтальмологічних хвороб;

·       Вікові – це достатньо природній процес, коли очі починають атрофуватись з віком, проте, таке явище спостерігається у людей дуже похилого віку.

Таким чином, видно, що уникнути катаракти можна, якщо берегти очі, захищати їх при роботі з хімікатами, не дивитись на яскраве сонце, вчасно звертатись до окуліста при появі будь-якого дискомфорту та болю в очах. І обов’язково лікувати офтальмологічні захворювання, навіть, якщо здається, що вони несерйозні.