Кожен пасажир, який подорожує залізничним транспортом хоче зробити свою поїздку максимально комфортною та безпечною. Якщо придбати квитки на зручні дати можна тепер без походу у касу вокзалу, наприклад, за допомогою сервісу e-kvytok.ua, з іншими питаннями не так просто. Про те, що треба знати, щоб подорож вийшла вдалою, розповідаємо у цій статті.

Все, що треба знати про квитки на поїзд

Уявімо, що ви купили квиток на бажане місце через e-kvytok.ua чи інший спеціальний сервіс і стоїте на пероні в очікуванні посадки. Якщо це квиток з QR-кодом, не обмінюйте його на звичайний. Краще за все роздрукувати квиток чи показати його з екрану смартфону. До речі, якщо провідник не може відсканувати квиток зі смартфону, це не ваші проблеми. Відмовити у посадці вам не мають права.

Запам’ятайте, що провідник не може:

  • Посилати пасажира за сканером.
  • Вимагати від пасажира пред’явити паперовий квиток, якщо є електронний.

Міські затори, невідкладні справи, документи, які забув удома змушують багатьох людей мало не запізнюватися на потяг. Погодьтеся, що бігти з важкими валізами через весь перон до свого вагону за 2 хвилини до відправлення, ще те задоволення. Тому важливо знати, що сісти можна у будь-який вагон. Але це правило актуальне для посадки на проміжних станціях, де потяг стоїть 2 – 3 хвилини.

Трапляється й таке, що людина забуває квиток, наприклад, у того, хто її проводжає на потяг. Особливо актуально це для ситуацій, коли пасажир підліток. Як бути у такому разі? Зателефонуйте проваджаючому, який не пізніше ніж за годину після відправки має показати квиток начальнику вокзалу або станції. Начальник вокзалу дає телефонограму начальнику поїзду і вам випишуть новий квиток. Зверніть увагу, що вартість телефонограми сплачує заявник.

Безкоштовні розетки, гаряча вода та наявність туалетного паперу та ще деякі нюанси поїздки потягом

Не всі пасажири чітко розуміють свої права та обов’язки під час залізничної поїздки, що породжує чимало непорозумінь. Наприклад, платити за користування милом, туалетним папером, гарячою водою та аптечкою провідника не потрібно. Це включено у вартість поїздки.

Також рекомендуємо запам’ятати:

  • Палити в українських поїздах заборонено. Ні ви, ні ваші сусіди по купе чи плацкарту не можуть це робити.
  • Провідник обов’язково має розбудити пасажира перед станцією прибуття.
  • Персонал має бути ввічливим, що регламентовано відповідними правилами залізничних перевезень.

Сподіваємося, стаття була корисною та цікавою, а ваші подорожі «Укрзалізницею» стануть ще комфортнішими та приємнішими.