Гідро-молоти найчастіше використовуються як додаткове обладнання для екскаваторів або інших мобільних машин, наприклад, гідравлічних навантажувачів. Гідро-молоти, пропоновані на сайті https://www.skb.lviv.ua/orenda-gidromolota/ використовуються в цивільному будівництві, металургії, кар'єрах та багатьох інших галузях промисловості. Деякі можуть використовуватися і в стаціонарному виконанні, встановлені на стрілах.

Робота гідро-молота, закріпленого на носії

Звичайно, гідро-молоти різних виробників не однакові, але вони завжди мають схожу конструкцію і принцип роботи. Гідравлічний молот кріпиться до держателя за допомогою монтажної пластини. Біля кріплення є патрубок бака, біля якого розташований клапан, що дозволяє регулювати робочі параметри молота. До однієї з бічних стінок гідро-молота прикріплений напірний шланг.

Напірна магістраль подає масло під тиском від транспортера (наприклад, екскаватора) до гідравлічного молота. Напірна лінія гідравлічного резервуара повертає масло в машину. Гідравлічний акумулятор, важливим елементом якого є плунжер, усуває небажані стрибки тиску в системі ударів. Молот рухається вгору-вниз по циліндру - в нижньому положенні він вдаряється об робочий інструмент, тобто елемент, який подрібнює матеріал.

Як правильно працювати з гідро-молотом?

В інструкції до гідро-молотів чітко вказано, як правильно працювати з гідро-молом і яке використання інструменту заборонено:

  • молот завжди потрібно встановлювати так, щоб робочий інструмент вдарявся об матеріал під прямим кутом, бажано 90 градусів;
  • під час роботи молот можна трохи нахилити, але зазвичай кут повинен не перевищувати 5 градусів;
  • його не слід переміщати занадто швидко, оскільки занадто висока швидкість подачі робить роботу менш ефективною;
  • завжди намагайтеся починати роботу з краю матеріалу, що подрібнюється, і рухайте молот до центру заготовки, а не навпаки.

Гідравлічний молот не можна використовувати як лом, оскільки пристрій може зламатися і навіть пошкодити руку носія. Це загальні принципи роботи з гідро-молотом:

  • перед його запуском завжди читайте інструкцію виробника,
  • перевіряйте, як правильно закріпити пристрій на носії,
  • як підготувати його перед першим запуском,
  • як правильно його чистити та змащувати.

Молоток також не можна використовувати як гачок для транспортування або переміщення різних типів предметів, оскільки це також може пошкодити його.