Отримання прав на управління автомобіля в Україні передбачає обов'язкове проходження та тестування на знання правил дорожнього руху. Експерти наполягають на необхідності підготовки за офіційними тестами, що діють на момент складання іспиту. Це пов'язано з тим, що окремі правила підлягають змінам при прийнятті нових законів.

Що передбачає тестування

Екзаменаційний квиток складається з двадцяти питань. Щоб пройти теорію, необхідно відповісти правильно як мінімум на вісімнадцять. У будь-якому завданні передбачаються тести різних блоків, включаючи:

  • загальні положення дорожнього руху;

  • елементи регулювання (знаки, розмітка, світлофори);

  • особливості маневрування, зупинки, стоянки, переїзду перехресть, обгону і т. д.;

  • швидкісні режими;

  • вимоги до технічного стану транспортних засобів;

  • основи надання першої допомоги постраждалим у ДТП;

  • правила буксирування, перевезення вантажів і пасажирів;

  • дії в разі аварійних ситуацій;

  • відповідальність водіїв.

Екзаменаційні квитки складаються таким чином, щоб в них містилися питання по кожному блоку. Деякі завдання представлені у вигляді ілюстрацій з різними дорожніми ситуаціями, зображенням знаків. На них пропонується кілька варіантів відповідей і тільки один правильний. Вгадати все нереально. Тому перед здачею потрібно якісна і грунтовна підготовка.

Особливості проведення та підготовка до тестування

Офіційні тести ПДР щорічно оновлюються. Діючі квитки можна знайти в Інтернеті. Є корисні онлайн-тренажери для перевірки знань. Тестування в сучасних умовах базується на програмному забезпеченні. Це забезпечує прозорість перевірки теоретичної частини.

На здачу тесту відводиться півгодини. За цей час необхідно встигнути пройти всі 20 питань. Пропущені не будуть зараховані так само, як і неправильні відповіді. Загальна кількість екзаменаційних питань перевищує дев'ять сотень. Знизити ймовірність похибок можна за допомогою багаторазового проходження онлайн-тестування.

Для вдалої здачі іспиту з першого разу потрібно вивчити всі правила ПДР, познайомитися з роз'ясненнями ілюстрацій складних ситуацій. Навчальна література не завжди ефективна. Інформація краще засвоюється візуально - на зображеннях або відео. Не варто намагатися охопити весь обсяг за кілька днів. Грамотно побудована планомірна підготовка забезпечить не тільки знання, а й розуміння правил.