Біг - це один з видів фізичного навантаження, який вибирають для підтримки здоров'я і позитивних ефектів для організму багато українців. Люди бігають в ранкові години і денні, хтось віддає перевагу відкритим стадіонам, хтось вважає за краще бігати або в тренажерному залі, або вдома на біговій доріжці.

В який час краще бігати? Загальні рекомендації бігунам дає Cподін Ігор Юрійович на своїй сторінці у Фейсбуці!

Користь бігу неоціненна для здоров'я. Під час бігу йде інтенсифікація (насичення) тканин киснем, що дає позитивний вплив на серцево-судинну систему. При тривалому бігу збільшується екскурсія легких (об'єм легенів за рахунок тренованості м'язів, що відповідають за дихання). Також під час бігу підвищується настрій, поліпшується робота головного мозку і шлунково-кишкового тракту. Біг на відкритому повітрі підвищує імунітет.

Біг дисциплінує. Люди, що регулярно бігають, відзначають позитивний ефект від біга на організм в цілому, задоволені своєю фігурою і своєю працездатністю, тому і не пропускають тренування. Ранкове тренування допомагає розігнати кров по організму, підвищує тонус, готує до робочого дня. Вечірня пробіжка допоможе позбутися від стресу та психологічної втоми, допомагаючи привести в рівновагу організм.

Бігати слід по хорошій поверхні, при хорошому освітленні, і для зниження травматизму в зручному взутті. Бігати потрібно подалі від автомобільних трас, інакше весь позитивний ефект буде мінімізований тією шкодою, яку принесе інтенсивне дихання забрудненим киснем.

Перед бігом необхідно не забувати про розминку для розігріву м'язів. Якщо до цього ви не бігали на тривалі дистанції, необхідно чергувати біг з швидкою ходьбою, поступово збільшуй час бігу. Під час тренування необхідно стежити за пульсом і за загальним самопочуттям.