Зараз пристрої для пошуку металу широко використовуються в багатьох сферах діяльності людини: для пошуку труб та комунікацій у землі, пошуку різних цінностей: монет, медалей, орденів, прикрас, предметів побуту, скарбів тощо; у медицині, будівництві, рятувальниками та військовими тощо.

Історія виникнення

Найдавніші пращури сучасних магнітних рамок існували ще у Стародавньому Китаї. Вона мала вигляд магнітної підкови. Для того, щоб збільшити магнітні властивості пристрою, майбутню рамку нагрівали та кували власноруч. Таким чином, будь-яка зброя, яку намагались пронести крізь такий пристрій притягувалась до нього. Людина залишалась беззбройною і не становила загрози імператору.

Подальший розвиток пов’язаний із розвитком фізичної науки. Система індукційного балансу, яку було розроблено в середині 19 століття німецьким фізиком Генріхом Вільхельмом Дове, була покладена в основу дії сучасного металошукача.

Пізніше у цьому напрямку працювали науковці Олександр Грейам Белл та Деніель Х’юс.

Перший пристрій для пошуку металу був сконструйований Олександром Беллом у зв’язку із серйозним пораненням кулями діючого на той час президента США. Цей же науковець сконструював першу на той час котушку для пошуку металу.

Перший підводний металошукач розробив Сі Ей Мак Евой у кінці 19 століття. Інший науковець, Джордж Хопкінс, у той же час розробив прилад, який міг розпізнати мінерали у ґрунті.

Сфери використання металошукачів

Зараз такі пристрої використовують у різних сферах.

  • У військовій справі. Військовослужбовці використовують спеціальні металошукачі для пошуку мін. Такі прилади не повинні розпізнавати декілька видів металу, але важливо, щоб вони працювали в будь-яких погодних умовах та у всіх порах року.
  • У сфері безпеки. Рамочні металошукачі застосовують в аеропортах, готелях, супермаркетах тощо.
  • В харчовій галузі. Для того, щоб переконатись у відсутності в продуктах харчування сторонніх металевих частин.
  • Будівництво. За допомогою металошукачів при будівництві об’єктів або внутрішніх будівельних робіт можна встановити місця розташування труб, кабелів та комунікацій.
  • Видобування корисних копалин. За допомогою металошукача можна знайти родовища таких дорогоцінних металів як золото.
  • Медицина. Для виявлення металевих частин у тілі людини.
  • Археологія та пошук цінностей.