Зміст

  1. Що таке франшиза в страхуванні

  2. Які бувають види франшиз

  3. Умовна франшиза

  4. Безумовна франшиза

  5. Динамічна франшиза

  6. Чи можна заощадити на франшизі?

  7. Як оформити автоцивілку онлайн на платформі онлайн-страхування?

Що таке франшиза в страхуванні

Кожна людина, яка хоча б раз обирала страховку чи спілкувалась зі страховим агентом, напевно чула про франшизу. Але на неї не всі звертають увагу, та дарма. На франшизу обов'язково треба дивитись, особливо якщо вам потрібно купити поліс ОСЦПВ та отримати надійну фінансову безпеку. Що ж таке франшиза?

Франшиза - це та частина збитків, яка не відшкодовується страховиком. Її виплачує власник страхового поліса. Розмір франшизи завжди прописується у страховому договорі. Та не всі водії звертають на нього увагу. І через це можуть бути потім непорозуміння зі страховою компанією та негативне враження від співпраці. Тому нумо розберемося, яка буває франшиза та нащо вона взагалі потрібна.

Які бувають види франшиз

Почнемо з того, що незалежно від виду франшизи, вам треба чітко розуміти, що суму, вказану як розмір франшизи, вам доведеться сплачувати самостійно. Ці витрати ви берете на себе, а страхова компанія сплачує залишок суми. Наприклад, франшиза складає 1000 грн, а сума збитків нарахована у розмірі 50 000 грн. Тож тисячу ви мусите сплатити самостійно, а ваша страхова компанія 49 000 грн.

Розмір франшизи може бути вказаний як фіксованою сумою, так і відсотком. Якщо ваші страхові ризики передбачають невеликі відшкодування, то вигідніше вибирати франшизу у відсотках. Якщо ж виплати досить великі, то слід звернути увагу на фіксований розмір франшизи.

Найчастіше у страхуванні зустрічається умовна та безумовна франшиза. У чому їх відмінності?

Умовна франшиза

Якщо у страховці прописана умовна франшиза, то страхова компанія не відшкодовує збитків, якщо їх сума нижча від розміру франшизи. Наприклад, франшиза складає 2000 грн, а сума збитку оцінена у 1500 грн. Тоді всі витрати несе власник поліса. Якщо ж сума збитку будет 5000, то страхова відшкодовує всі 5000 грн.

Умовну франшизу вигідно вибирати при ризиках з великими сумами відшкодування.

Безумовна франшиза

У страхуванні ОСЦПВ найчастіше використовується безумовна франшиза. Якщо у полісі прописана безумовна франшиза, то при настанні страхового випадку страхова компанія відшкодовує збитки, відрахував з неї розмір франшизи. Наприклад, франшиза складає 2000 грн, а сума збитку оцінена у 15 000 грн. Тоді власник поліса сплачує 2000 грн, а страхова компанія 13 000 грн. Якщо ж сума збитків буде менше, ніж розмір франшизи, то у виплатах вам відмовлять.

Динамічна франшиза

Динамічна франшиза у ОСЦПВ майже не використовується, лише можливо на якихось індивідуальних умовах. Найчастіше її використовують у довгострокових договорах, які передбачають відшкодування декількох страхових випадків. Тоді в умовах договору буде вказаний, наприклад, відсоток франшизи та його змінення з настанням кожного страхового випадку.

Наприклад, ви застрахували автомобіль полісом з динамічною франшизою. Залежно від умов страхування відсоток та суми можуть змінюватися, але загальна картина приблизно така. Якщо ви потрапите в аварію перший раз, то отримаєте повну суму страхового відшкодування. Вдруге вам можуть вираховувати з відшкодування, наприклад, 10%. Втретє потрапили в аварію - вираховують ще більше. І так і далі. Тобто з кожним страховим випадком за договором з динамічною франшизою ви будете отримувати все менший розмір відшкодування.

Чи можна заощадити на франшизі?

Нащо взагалі потрібна франшиза? Страховка з франшизою коштує дешевше від поліса з повним покриттям. Ви й самі можете порівняти вартість полісів з та без франшизи на https://ukasko.ua/uk/insurance/oscpv/kamyanec-podilskij. Та придбати страховку за найнижчою ціною незалежно від наявності франшизи на платформі онлайн-страхування.

Загалом розмір франшизи теж регулюється законодавством. У ОСЦПВ вона не може перевищувати 2 відсотки від розміру максимального страхового відшкодування. Наразі страхові ліміти відшкодування складають 130 000 грн та 260 000 грн за шкоду, заподіяну майну та життю (здоров'ю) відповідно. 

Поліс з франшизою часто купують ті, хто рідко користуються своїм транспортним засобом. Або мешкають у містах з повільним низьким трафіком та без небезпечних дорожніх вузлів.

Чи слід вам обрати франшизу? Тут вже дивіться самостійно, порівнюючи пропозиції на Ukasko. Можливо тут ви знайдете варіанти страхування, які будуть ще вигіднішими без франшизи, ніж з нею. 

Як оформити автоцивілку онлайн на платформі онлайн-страхування?

Оформити автоцивілку на агрегаторі Ukasko може будь-який власник транспортного засобу. Тут представлені пропозиції від понад 20-х страхових компаній України. Щоб розрахувати вартість страховки на https://ukasko.ua/uk, введіть параметри свого транспортного засобу, або його номерний знак, та вкажіть місто прописки власника, та після цього ви побачите доступні варіанти страхування.

На сайті ви можете порівняти ціни та умови страхування, опції полісів, та оформити той, який вам до вподоби. Оплата також відбувається онлайн, зручним для вас способом. Після оплати страховка приходить на вказану адресу електронної пошти.