Отже, якщо ви вирішили купити стабілізатор напруги для дачі або будинку, але поки не знаєте, який вибрати, наш сайт https://prel.prom.ua/g653544-stabilizatori-naprugi вам допоможе.

Насправді, все дуже просто. Вам необхідно визначитися з:

  • кількістю фаз,
  • межею вхідної напруги,
  • типом стабілізатора,
  • його потужністю,
  • додатковими особливостями (наявність дисплея, необхідних захистів та способом монтажу).

Кількість фаз

Тут все просто - якщо у вас до будинку або дачі підведена однофазна напруга(220 Вт), то вибираєте однофазний стабілізатор, а якщо підведена 3-х фазна напруга (380 Вт), і споживачі використовують саме 3-х фазну напругу, то купуєте трифазний стабілізатор. Звичайно, в основному всім потрібні моделі на 220 вольт.

Межі вхідної напруги

Необхідно знати яке можливе відхилення напруги у вашій електромережі. Це можна визначити дослідним шляхом - неодноразовими вимірами напруги, особливо в години пікових та мінімальних навантажень. Але можливі скачки напруги, які складно врахувати. Для мереж, в яких здебільшого знижена напруга використовують стабілізатори зниженої напруги.

Тип стабілізатора напруги

Найпопулярніші, це релейні (електронні) та електромеханічні стабілізатори напруги.

  • Релейні

Релейні стабілізатори слід вибирати, якщо у вас вдома часті перепади напруги. Вони підходять для захисту будь-яких побутових апаратів, а особливо важливим є захист від частих стрибків напруги для електроніки (телевізор, комп'ютер і т.п.)

Переваги: широкий діапазон робочої напруги, висока перевантажувальна здатність, високий ККД, правильна синусоїда на виході, практично не шумлять, мають високу надійність, практично не вимагають обслуговування, відрізняються низькою ціною.

Недоліки: ступінчастість регулювання напруги (точність стабілізації в середньому 8%).

  • Електромеханічні

Електромеханічні стабілізатори слід вибирати, якщо у вас вдома зазвичай постійно низька, або постійно висока напруга в мережі.

Переваги: ​​висока точність регулювання (± 2%), широкий діапазон робочої напруги, висока перевантажувальна здатність.

Недоліки: низька швидкодія, необхідність частого обслуговування, обмеження по робочій температурі (вище -5°C) та вологості. Також електромеханічні стабілізатори не підходять для установки поруч з газовим обладнанням.

Тип установки

Стабілізатори бувають підлогові та настінні. Для приватного будинку зручніше настінний варіант.