У сфері мікрокредитування на сьогоднішній день є величезна кількість різних мікрофінансових організацій, які пропонують найрізноманітніші кредитні пропозиції клієнтам.

Мікрофінансові організації розробляють спеціалізовані кредитні продукти для всіляких ситуацій, а тому перерахувати їх всі просто нереально, адже завжди знайдеться кредитор, у якого буде своя, унікальна пропозиція кредитування. Але, перш ніж прийняти рішення, рекомендуємо відповідально підійти до вибору компанії. Почитайте відгуки на форумах і соціальних мережах, порівняйте умови у різних МФО на сайті CreditExpert, розпитайте у знайомих.

Умовно позики в мікрофінансових організаціях можна розділити на малі і великі.

Малі позики в мікрофінансових організаціях

До малих позик відносять стандартні грошові операції в мікрофінансових організаціях, які супроводжуються видачею невеликої грошової суми на нетривалий проміжок часу. Так, наприклад, більшість кредиторів мікрофінансових компаній не видають клієнтам більше 15000 гривень більше ніж на 1 місяць з моменту підписання кредитного договору. Такі фінансові операції прості в укладанні і не вимагають від людини якихось особливих знань в даній області.

Відмінною особливістю таких мікрофінансових пропозицій є швидкість отримання позикових коштів - в більшості випадків на проведення такої процедури йде не більше однієї години. Це дозволяє людині отримати необхідну грошову суму в вкрай короткі терміни.

Також перевагою невеликих фінансових угод в МФО є відсутність перевірки кредитної історії і платоспроможності клієнта, його намірів щодо витрати отриманих грошових коштів і так далі. Тобто кредитор мікрофінансової організації не звертає особливої ​​уваги на ті пункти, які важливі для кредиторів банківських організацій.

Мінусом таких позик є

  • високі процентні ставки;
  • короткі терміни кредитування;
  • наявність додаткових виплат і внесків, які значно збільшують суму переплати по кредитному договору.

Саме тому такий спосіб кредитування підходить далеко не кожному потенційному позичальникові.

Великі позики в мікрофінансових організаціях

Як би дивно це не звучало, але деякі мікрофінансові організації видають своїм клієнтам великі грошові суми, які можна порівняти з банківськими кредитами. Звичайно, кредитори мікрофінансових організацій отримують більшу частину прибутку з невеликих угод, але це не заважає їм укладати кредитні договори на великі суми і тривалі терміни.

Такі кредитні угоди не повністю ідентичні банківськими кредитами, так як це було б недоцільно з боку кредитора, а тому вони мають ряд відмінних рис. Головною відмінністю такої кредитної угоди є завищена процентна ставка, що може бути в два рази вища за стандартний банківський відсоток. Це робиться тому, що кредитор ризикує при укладанні такої угоди, адже більшу частину інформації він перевіряє тільки поверхнево.

Поверхнева перевірка наданої інформації збільшує шанси на схвалення великої грошової позики, що є безперечною перевагою для потенційного позичальника мікрофінансової організації. Також відмінністю є те, що кредитори мікрофінансових організацій не видають цільових кредитів, на відміну від банків, які як раз на цьому і спеціалізуються.