Сучасна механіка практично не знає аналогів пристроїв, які більш ефективно зменшують тертя ковзання або кочення, ніж підшипники різних типів, конфігурацій і розмірів.  Робота всіляких машин і механізмів здійснюється за допомогою цих незмінних помічників людини, що знаменують своєю появою найважливішу віху в розвитку науково-технічного прогресу.

Підшипники забезпечують опорне положення обертаємому валу механізму.  Одночасно з цим, підшипники виконують функцію сприйняття і розподілу радіальних і осьових навантажень, що є наслідком доданих до валу механічних зусиль з подальшою передачею їх на корпус всієї машини.  Ці властивості підшипника дозволяють валу бути зафіксованим в потрібному положенні з одночасним безперешкодним обертанням навколо власної осі. В магазині ВПК підшипники каталог товарів включає різноманітні види та характеристики підшипників.

На ефективність показників ККД будь-якого механізму в значній мірі впливають втрати механічної енергії в підшипниках, які необхідно зводити до мінімуму.

Залежно від характеру тертя, підшипники поділяються на два види:

  • підшипники ковзання (що знижують тертя при ковзанні);
  • підшипники кочення (що знижують тертя при коченні).

Підшипники ковзання

Підшипником ковзання називається механізм, що забезпечує опорне положення ковзаючому валу. До основних частин підшипників ковзання відносяться втулка (вкладиш) виготовлена з матеріалу з антифрикційними властивостями, а також вал, виконаний із загартованої сталі.

Підшипники кочення

Підшипником кочення називається механізм, що входить до складу опорної частини валу.  У конструкції такого підшипника присутні два кільця, між якими розташовується сепаратор, який розділяє рухомі кульки або ролики.

Функціонування цього виду підшипників необхідно для зведення до мінімуму тертя при коченні.  Конструктивно підшипники кочення представляють собою цілісну систему, утворену двома кільцями й розташованими між цими кільцями роликами або кульками (тіла кочення) розділяє їх сепаратором, наявність якого обумовлює рівновіддалене розташування тіл кочення, а також напрямок руху.