Відкриття та новинки в покращенні технологій не стоять на місті. Це стосується і пам’яті. Що ми про нею знаємо і які в неї можливості? Декілька вчених Сіднейського університету розробили новий метод, що дає можливість перетворити дані отримані як оптичні сигнали, а акустичні коливання у звукові хвилі. Представлена технологія вже розроблена у вигляді спеціального чипа. Це дає можливість зберігати інформацію деякий час для проведення її обробки, пошуку та зворотного перетворення в оптичні сигнали для її передачі отримувачу. Дана технологія ще знаходиться в режимі тестування та перевірки її ефективності. Але вже новий тип пам’яті визвав інтерес та численні протиріччя в наукових колах. Вчені приводять аргументи “за” та “проти” використання даного виду пам’яті.

Варто зазначити, що висока швидкість передачі інформації іноді є проблемою для комп’ютерів та комунікаційного обладнання, які просто не можуть впоратися з обробкою даних. Тому в більшості фотонних комп’ютерів та в комунікаційному обладнанні потрібна оптична пам’ять, яка здатна виступати в ролі накопичувального буфера. Ця нова пам’ять, не дивлячись на те, що вона робить швидкість передачу інформації меншою, не робить пропускання оптичного сигналу більш вузьким. Це досягається завдяки використанню великої кількості акустичних хвиль різної довжини.

Таке відкриття, за досить короткий час змінило прийняті уявлення про пам’ять. Адже в неї є немало можливостей, як зазначають вчені. Тому цей винахід є справжнім успіхом та новими можливостями. Хочете бути в курсі останніх інновацій в сфері IT-технологій? У вас є можливість читати цікаві статті на порталі EchoUA: PHP Programmers Ukraine. Тут немало корисної інформації для тих, кого цікавлять останні новини розробок в сучасному світі.