Після перефарбування транспортного засобу або нанесення на нього кольорової плівки необхідно здійснити перереєстрацію такого транспортного засобу в сервісному центрі МВС упродовж 10 діб після виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів, тобто після фарбування.

Відповідно до пункту 33 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів та інших транспортних засобів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року №1388, перереєстрація транспортних засобів проводиться в разі отримання свідоцтва про реєстрацію замість утраченого або непридатного для користування, зміни їх власників, місця реєстрації або найменування власників — юридичних осіб (крім зміни найменування юридичної особи у зв’язку із зміною типу акціонерного товариства або у зв’язку з перетворенням акціонерного товариства в інше господарське товариство), місця проживання або прізвища, власного імені, по батькові (за наявності) фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, а також у разі заміни номерних знаків, отримання чи перезакріплення індивідуальних номерних знаків, ЗМІНИ КОЛЬОРУ, переобладнання транспортного засобу чи заміни кузова, інших складових частин, що мають ідентифікаційні номери.

На теперішній час при реєстрації автомобіля є 11 основних кольорів без уточнень щодо відтінків: чорний, синій, зелений, бежевий, червоний, фіолетовий, оранжевий, жовтий, білий, коричневий, сірий.

  • У випадку, якщо на автомобіль нанесено два і більше кольорів («комбіноване» забарвлення), основним вказується колір нижньої частини транспортного засобу.
  • Для вантажних автомобілів вказується колір кабіни.

Якщо було змінено відтінок без зміни основного кольору — перереєстрація транспортного засобу не вимагається. 

Покриття кузова ламінаційною або антигравійною прозорою плівкою, а також кольоровою плівкою, основний колір якої не відрізняється від кольору транспортного засобу, перереєстрації також НЕ вимагають.

У разі невиконання вимог щодо перереєстрації перефарбованого автомобіля передбачена адміністративна відповідальність. Відповідно до ч. 6 ст. 121 КУпАП керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, тягне за собою накладення штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн). При повторному вчиненні правопорушення протягом року — 1700 грн.