Кабмін вніс зміни до Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та його повернення.

Тепер, згідно з пунктом 3 документа, водій вважається позбавленим права керування транспортним засобом після того, як відповідне рішення суду набуде чинності. Про це інформує народний депутат відЄвропейської Солідарності Олексій Гончаренко.

У випадках, коли рішення про адміністративне правопорушення не прийнято у встановлений термін, водій може продовжити термін тимчасового дозволу на право керування транспортним засобом (пункт 5) або повернути тимчасово вилучений документ, написавши заяву (пункт 6).

У разі вчинення правопорушення, передбаченого ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, після закінчення тримісячного строку тимчасового вилучення посвідчення водія і якщо суд не прийняв рішення про позбавлення водія посвідчення водія або якщо справа не розглянута у встановлені строки, то громадянин має право продовжити на тримісячний строк тимчасовий дозвіл.

Заяву в цьому випадку слід подавати до поліції за місцем розгляду адміністративної справи.

Тимчасово вилучене посвідчення водія повертається водієві за його заявою, якщо суд протягом 1 року не прийняв рішення про позбавлення водія посвідчення водія або якщо справа за ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення не розглянута у встановлений термін.