Верховна Рада прийняла (без деяких поправок, тобто фінальна версія вимагає додаткового аналізу) у в другому читанні і в цілому проєкт закону №2695.

Повідомляє прес служба "Адвокат права".

Законопроєкт передбачає ПОСИЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ за порушення ПДР, законодавчо закріплює можливість використання поліцейським технічних засобів відеозапису, з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адміністративне правопорушення, а також передбачає можливість зупинки транспортного засобу поліцейським з метою проведення огляду водіїв з використанням спеціальних технічних засобів для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Проєкт закону передбачає збільшення штрафів за низку адміністративних правопорушень:

  • за перевищення максимально дозволеної швидкості більше, ніж на 50 км/год – з 510 грн до 1700 грн.;
  • за залишення місця ДТП, з 255 грн. до 3400 грн., а також передбачено можливість позбавлення права кермувати авто на строк до 1 до 2 років;
  • за кермування в стані алкогольного сп’яніння порушник повинен сплатити штраф у розмірі 17 тисяч гривень, а також він буде позбавлений права кермувати транспортними засобами строком на 1 рік.

Після вступу закону в дію, поліцейські будуть зобов’язані ставити знаки, які попереджають про режим контролю швидкості.

Для водіїв підвищено мінімальний штраф до 510 гривень, які треба буде заплатити за непристебнутий ремінь безпеки, відсутність шолома в мотоцикліста, неосвітлений номерний знак, розмову по телефону без гарнітури за кермом під час руху, порушення правил проїзду перехресть, зупинок, проїзд на заборонний сигнал світлофора, правил обгону тощо.

За створення аварійної ситуації треба буде заплатити 1445 гривень, а за порушення, яке призвело до аварії — 850 гривень.

Штрафом у розмірі 425 грн. покарають за їзду без водійського посвідчення. Якщо у водія взагалі відсутні "права", то йому доведеться заплатити 3400 грн. Раніше позбавлених прав водіїв оштрафують на 20,4 тисячі гривень. Якщо водій протягом року знову вчинить таке порушення, то це тягне за собою накладення штрафу вже в розмірі 40,8 тисячі гривень із позбавленням права керування транспортним засобом на термін від 5 до 7 років і з оплатним вилученням авто або без такого.

Підвищився розмір штрафу за перебування за кермом у стані алкогольного сп’яніння — з 10,2 тисяч гривень до 17 тисяч та позбавлення водійських прав на рік. За повторне порушення протягом року - 34 тисячі гривень і позбавлення прав вже на 3 роки. Якщо ж водій сяде за кермо п’яним втретє - 51 тисяча грн., а також громадянина позбавлять прав на 10 років з конфіскацією його транспортного засобу.

За ДТП в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, у результаті якої потерпілий отримав травми середньої тяжкості, буде позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від 3 до 5 років. Зараз за це передбачено штраф у розмірі до 8,5 тисяч гривень. Якщо потерпілий отримав тяжке ушкодження, водієві загрожуватиме позбавлення волі на строк до 3 до 8 років (позбавлення "прав" — від 5 до 8 років). Якщо сталася ДТП з летальним результатом, то винуватець у стані сп’яніння може позбутися волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням "прав" на такий же термін. Якщо в ДТП кілька жертв, то термін тюремного ув’язнення збільшується — до 7-12 років (позбавлення "прав" — на термін від 7 до 10 років).

Пішоходи, які переходять дорогу в недозволеному місці, тепер платитимуть штраф у розмірі не 51 гривні, а 255 гривень. При порушенні правил дорожнього руху велосипедистами, вони повинні будуть заплатити штраф у розмірі 340 гривень, за ці ж порушення, вчинені в стані алкогольного сп’яніння — штраф у 680 гривень, а за створення аварійної ситуації — 850 гривень.