Галина Коротенко про всі тонкощі відпочинку

Фото із особистого архіву Галини Коротенький

Спецтема від "3849.com.ua" - "Знайомі незнайомці". Журналісти сайту будуть знайомити читачів із творчим масивом Кам'янця-Подільського, щоб імена тих, які відомі далеко за межами міста або й країни були відомі у рідному краї.

Режисер театру "Тандем", ідейний натхненник та орзанізатор фестивалю "Комора" розповіла про свій ідеальний вихідний.

- Гортаючи вашу сторінку у фейсбук я знайшла багато цікавих публікацій про роботу, про хобі, але не побачила нічого про вихідні. Скажіть, як часто у вас бувають вихідні?

- Я для себе вирішила, що особисте життя публікувати у соціальних мережах не хочу, тому там в основному з’являється інформація про соціальну сторону мого життя.

Звичайно вихідні бувають. Але не завжди. Є дуже важкі моменти, коли просто не вистачає часу навіть думати про відпочинок. Такий період триває, коли починається підготовка до фестивалю "Комора". Після фестивалю можна трохи видихнути і розслабитись, але ненадовго, далі починається передсвятковий період, а це завжди нові проєкти. Крім того на роботі, я маю декілька груп з дітками різного віку і аматорську групу з якою працюємо над виставами. Цього року відкривається Різдвяна ярмарка, до якої я теж долучилась. Зараз графік дуже насичений.

Вихідного такого як би я хотіла вже давно не було. Якщо є на роботі вихідний, то обов’язково знайдуться або підробіток, або домашні справи.

Як правило, вихідні дійсно для себе, для відпочинку бувають після свят. Влітку, також можна собі дозволи відпочити тиждень або два. Загалом на відпочинок, я витрачаю влітку два тижні, і взимку, у лютому, так само.

- Розкажіть про свій ідеальний вихідний.

- Ідеальний вихідний – це коли не треба відповідати на телефонні дзвінки, якщо тепло, то поїхати кудись, полежати на сонечку, коли не треба готувати їжу, не думати про роботу і домашні справи, а просто лягти і відпочивати.

- Складіть, будь ласка, ТОП-5 факторів без яких неможливий якісний відпочинок.

- Найперше – це звичайного гроші. Маючи певну суму, можна подумати куди її витратити. Обов’язково потрібен час. Дуже часто буває так, що є час, немає грошей, з’являються гроші, вже немає часу.

Якщо співпадає наявність грошей і часу, тоді вже думаємо як саме хочемо відпочити. Все решту, мені здається, можна підлаштувати. Наприклад, якби у мене була можливість, я б із величезним задоволенням помандрувала по світу, подивилась усі його куточки, а в першу чергу Африку, Австралію та Нову Зеландію.

- Якби перед вами постав вибір між відпочинком в наметі та готелем, що б ви обрали?

- Звичайно я б обрала готель і море. Відпочинок з наметом біля річки, як правило дуже активний, ти думаєш як розпалити вогнище, як на ньому щось приготувати. А коли ти відпочиваєш в готелі все це за тебе роблять інші.

Звичайно можна іноді поїхати до річки, це додає романтики, але все ж я обираю готель.

- Уявіть, що з комфортного готелю ви вирушаєте в кругосвітню подорож на величезному лайнері. Посеред дороги трапляється аварія, ви потрапляєте на безлюдний острів і починаєте його досліджувати. Виявляється, що там все ж таки живуть тубільці, які завжди лише працюють і про відпочинок ніколи не чули і не знають, що це. Чого б ви їх навчили і як би показали, що потрібно відпочивати?

- Так як я театрал, то напевно б навчила б театрального мистецтва, щоб у них з’явилось якесь хобі, бо це саме те, де людина може і відпочити, і самореалізуватись, і отримати масу позитивних емоцій.

Якщо вони живуть на тропічному острові, то у них вже є всі умови для відпочинку, треба лише це побачити. Вони живуть у раю, тому напевно я б доклала зусиль аби показати це їм.

Читайте також:"Людина-мистецтво: Валерій Свереда про театр, мрії та сокровенне"