З Хмельницького в Туреччину повернули 20 тонн помідорів через небезпечного шкідника

Хмельницькі митники під час проведення фітосанітарного контролю помідорів, які надійшли з Туреччини, виявили небезпечного шкідника — південноамериканську томатну міль.

Південноамериканська томатна міль (Tuta absoluta, Lepidoptera: Gelechiidae) – небезпечний шкідник овочевих культур закритого і відкритого грунту. Батьківщиною шкідника є Центральна Америка. За останній час шкідник активно поширився, внаслідок чого, на даний момент масово зустрічається в Південній Америці, Європі та країнах Середземномор’я. Є об’єктом карантину в багатьох країнах.

Широкий поліфаг, пошкоджує рослини з 33 ботанічних родин. Найбільшу шкідливість проявляє на томатах (Lycopersicon esculentum), вражаючи листовий апарат, стебла і плоди. Також, здатна вражати масово картоплю, баклажани і перець. Втрати врожайності і товарних якостей продукції в результаті пошкодження шкідником можуть досягати за різними оцінками до 35-100%. Шкідник відрізняється підвищеною активністю і адаптивністю. Для виду характерна висока ступінь резистентності до синтетичних пестицидів.

У томатах, імпортованих з Туреччини, були живі личинки карантинного шкідника овочевих культур, якого поки що нема на території України. Але він поширений у багатьох країнах Європи, Африки та Південної Америки. Як зазначають фахівці служби, цей шкідник не становить загрози для здоров’я людини, але є згубним для рослин родини пасльонових — картоплі, помідорів, баклажанів. Повідомляє "Голос України".

Після проведення фітосанітарної експертизи весь вантаж, а це майже двадцять тонн помідорів, було відправлено з території України імпортеру.