Як хмельничани оцінюють своє здоров’я та чи доступні медичні послуги?

На Хмельниччині протягом року, що передував опитуванню Головного управління статистики в Хмельницькій області у 2016 році, 96% домогосподарств потребували медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя.

Дві третини населення хворіли протягом цього періоду. Кожен третій мешканець області мав хронічні захворювання. Найпоширенішими хворобами вже традиційно були названі гіпертонія та серцеві захворювання. 

За медичною допомогою переважна більшість подолян (дев’ять із десяти) зверталися до поліклініки, вісім із ста відвідали сімейного лікаря. Кожен сотий мешканець області віддав перевагу платним медичним установам та приватно практикуючим лікарям. 

Доступність медичної допомоги значною мірою залежить від фінансових можливостей родин. Слід зазначити, що серед домогосподарств, які потребували медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя, чотири із ста не змогли задовольнити свої потреби.

Основною причиною недоступності переважна більшість домогосподарств, як і в попередні роки, вказала занадто високу вартість ліків, медичних товарів та послуг охорони здоров’я. Серед осіб, які повідомили, що протягом року лежали в лікарні, 83% змушені були брати з собою ліки, 42% – постільну білизну, 57% – їжу і лише кожен шостий не брав нічого із перерахованого. 

Програмою опитування було також передбачено вивчення питань народжуваності дітей.

За його підсумками на Хмельниччині 9 із 10 жінок у віці 15 років і старші, за своє життя народжували дітей. Серед них 43% народили по двоє дітей, дещо менше (40%) – по одній, кожна шоста – це багатодітна мама, що народила трьох і більше дітей. Первістка, як повідомили жінки, в основному народжували у віці 20–24 років.