• Головна
  • На Хмельниччині удвічі зросла кількість осіб з інвалідністю
22:02, 23 лютого
Надійне джерело

На Хмельниччині удвічі зросла кількість осіб з інвалідністю

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

На Хмельниччині за три роки повномасштабної війни удвічі зросла кількість осіб з інвалідністю.

Наразі таких людей в області зареєстровано понад 150 000. Серед них торік 204 військових безоплатно отримали протези за державною програмою, яка реалізується Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю.

Про таке в етері Українського радіо розповів керівник Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Василь Карапозюк.

Якщо три роки тому в області було близько 74 000 осіб з інвалідністю, то на сьогодні ця цифра зросла до понад 150 000. Тобто кількість збільшилася майже вдвічі. Основна причина — війна, внаслідок якої багато людей отримали поранення та інвалідність, – зазначив Карапозюк.

За його словами, першочергове право скористатися програмою безоплатного протезування і забезпечення засобами реабілітації має будь-яка особа, в якої є відповідні документи, що підтверджують її інвалідність.

Виняток — військовослужбовці. Вони можуть подавати документи на протезування або засоби реабілітації, навіть якщо інвалідність ще не встановлена. Цей виняток було запроваджено минулого року через війну, оскільки процес встановлення інвалідності може затягуватися. Людина не може чекати на офіційне підтвердження, якщо їй вже сьогодні потрібен протез, – наголосив керівник відділення Фонду.

Щоби подати документи, як зауважив Карапозюк, не обов’язково особисто звертатися до Фонду соцзахисту. Можна це зробити через ЦНАП або органи соцзахисту за місцем проживання. Всі ці установи підключені до єдиної централізованої бази даних осіб з інвалідністю, тож документи передаються у Фонд електронною поштою. Далі документи перевіряють та формують направлення, після чого повідомляють людину про можливість отримання засобу реабілітації.

Особа, котра потребує протезу, самостійно вибирає підприємство зі списку затверджених установ. Усі вони, запевнив Карапозюк, підключені до єдиної бази даних і при зверненні одразу бачать направлення, приймають заяву та забезпечують необхідним виробом.

Граничні ціни на протези та засоби реабілітації встановлені наказом Мінсоцполітики. Перевищувати цю межу, наголошує спікер, не можна.

Проте для військовослужбовців можливе трикратне збільшення вартості складних протезів. Наприклад, деякі біометричні протези можуть коштувати понад 4 мільйони гривень, – зазначив представник Фонду.

Якщо ж людина самостійно оплатила протезування, вона подає до Фонду підтверджувальні документи і Фонд компенсує витрати в межах встановлених тарифів. Така можливість передбачена постановою Кабміну №321. При цьому, компенсація передбачена лише для протезування в Україні.

Багато хто хоче отримати протез за кордоном, але ми рекомендуємо звертатися до українських підприємств. Наші установи виготовляють протези на основі тих самих імпортних комплектуючих. Крім того, важливо враховувати питання обслуговування: якщо протез зламано, за кордоном його буде важко відремонтувати, – зауважив Карапозюк.

На питання щодо того, скільки часу треба чекати на протез, відповів:

Все залежить від типу протеза. Прості засоби реабілітації (милиці, палиці) надаються швидше. Найдовше чекати доводиться на складні протези, оскільки їх потрібно підбирати, налаштовувати та навчати людину користуватися ними. Проте в більшості випадків протез видається в межах одного місяця.

Читайте також:"Учителька із Кам’янця-Подільського змагатиметься за звання найкращої у країні".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інвалідність #війна #поранення #реабілітація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...