17:24, 20 серпня
Кам'янець-Подільська громада отримає субвенцію з держбюджету на освіту та оновлення їдалень
Кам'янець-Подільський ліцей № 9 ім. А. М. Трояна. Фото: мережа "Інтернет"
Уряд розподілив дві субвенції для освітніх потреб. Громади Хмельниччини отримають підтримку із держбюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа" у розмірі майже 60 мільйонів гривень. Ще 53,1 млн грн спрямовано на придбання обладнання, створення та капітальні ремонти харчоблоків закладів загальної середньої освіти. Як розподілили кошти та на що їх можна спрямувати – пояснив консультант Асоціації міст України із бюджетних питань у Хмельницькій області Юрій Гриневич.
Як наполягала Асоціація міст України під час бюджетних консультацій при формуванні проєкту Державного бюджету України на 2024 рік, Кабінет Міністрів України 13 серпня затвердив розпорядження № 754-р від 2024 р. "Про розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа" у 2024 році". Цьогоріч вона становить 1,5 млрд грн.
Її спрямують на закупівлю:
- засобів навчання, обладнання, комп’ютерного та мультимедійного обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології, географії, природничих наук для 7 класів НУШ закладів загальної середньої освіти - 1,22 млрд грн;
- засобів навчання, обладнання, мультимедійного та комп’ютерного обладнання, меблів для 8 пілотних класів НУШ - 102,54 млн грн;
- навчальної та навчально-методичної літератури, зокрема електронних версій та з аудіосупроводом для 8 пілотних класів НУШ - 69,24 млн грн.
Підвищення кваліфікації - 100 млн грн:
- керівників, їхніх заступників, учителів закладів освіти, які навчають 7 класи НУШ;
- керівників, їхніх заступників, учителів пілотних закладів освіти;
- підготовка та оплата праці тренерів-педагогів;
- підготовка та оплата праці надавачів послуг із професійної підтримки й допомоги педпрацівникам (супервізорів).
Експерт зазначає, що для отримання коштів субвенції має бути дотримано кілька умов:
- обов’язкове співфінансування з місцевого бюджету (від 5 % до 30 % - залежно від індексу податкоспроможності);
- заклад освіти працює за денною, поєднанням денної та дистанційної форм здобуття освіти;
- наявність укриття в закладі освіти або на відстані не більш як 500 м;
- засоби навчання, обладнання і меблі не закуповують для шкіл на окупованих територіях і тих, які працюють лише дистанційно;
- першочергово засоби навчання закуповують для закладів освіти, майно яких знищено або пошкоджено внаслідок військової агресії Росії.
Для розподілу субвенції в Міністерстві освіти і науки України було створено комісію, яка збирала й аналізувала інформацію відповідно до визначених критеріїв та потреб закладів освіти в обладнанні, меблях тощо через систему АІКОМ. На основі цих даних МОН подало пропозиції уряду щодо розподілу субвенції між обласними бюджетами та бюджетом Києва, - пояснює Гриневич.
Консультант повідомив, що для Хмельницької області виділено кошти в сумі 59,8 млн гривень. У тому числі:
- 53, 7 млн грн - для закупівлі засобів навчання та обладнання, комп’ютерного та мультимедійного обладнання для навчальних кабінетів природничої галузі освіти (кабінети фізики, хімії, біології, географії, природничих наук) закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності;
- 4 мільйони гривень - для закупівлі засобів навчання та обладнання, мультимедійного та комп’ютерного обладнання, меблів для навчальних кабінетів пілотних закладів освіти;
- 2 млн грн для закупівлі навчальної та навчально-методичної літератури, у тому числі її електронних версій та з аудіосупроводом, для учнів та педагогічних працівників пілотних закладів освіти.
Крім того майже 4 мільйони гривень виділено на підвищення кваліфікації педагогічних працівників: керівників, заступників керівників та вчителів закладів освіти, які забезпечуватимуть реалізацію Державного стандарту базової середньої освіти в другому циклі базової середньої освіти (базове предметне навчання) у 2024/25 навчальному році, пілотних (8-х) класів; підготовку тренерів-педагогів, надавачів послуг з професійної підтримки та допомоги педагогічним працівникам та оплату їх послуг, - каже експерт Асоціації міст України на Хмельниччині.
Кошти надходитимуть в обласні бюджети, після чого обласні й Київська міська державні адміністрації розподілять між обласними та бюджетами громад.
Нагадаємо, торік субвенція на реалізацію НУШ становила 1,47 млрд грн. Ці кошти можна використовувати й цьогоріч.
Також 13 серпня Кабмін ухвалив розпорядження "Про розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти у 2024 році". Ним здійснено розподіл 1 млрд 499 млн грн.
У Хмельницькій області субвенція передбачена для:
- бюджету Білогірської селищної територіальної громади - Білогірський ліцей ім. І. О. Ткачука отримає 4,2 млн грн;
- бюджету Дунаєвецької міської територіальної громади - Дунаєвецький ліцей № 3 отримає 8 млн грн;
- бюджету Городоцької міської територіальної громади - опорний заклад Городоцький ліцей № 2 отримає 7,3 млн грн;
- бюджету Кам’янець-Подільської міської територіальної громади - ліцей № 9 ім. А. М. Трояна отримає 7,8 млн грн, а Кам’янець-Подільський ліцей № 5 отримає 10,2 млн грн;
- бюджету Волочиської міської територіальної громади - Волочиський ліцей № 1 отримає 4,1 млн грн;
- бюджету Полонської міської територіальної громади - опорний заклад освіти Полонський ліцей № 4 отримає 11,5 млн грн.
Кошти субвенції розподілено серед проєктів, відібраних на конкурсній основі відповідно до Порядку та умов надання субвенції, затверджених Кабінетом Міністрів України. Однією з умов отримання субвенції було підтверджене співфінансування з місцевого бюджету, мінімальний розмір якого відповідає індексу податкоспроможності громади, - додає Юрій Гриневич.
Відібрані заклади отримають можливість придбати сучасне обладнання та провести реконструкцію або капітальний ремонт їдалень та харчоблоків. Усі роботи будуть виконані з використанням новітніх технологічних процесів, поліпшенням показників енергоефективності. Очікується, що до кінця навчального року всі школи, які отримали фінансування, матимуть повністю оновлені харчоблоки, оснащені новітнім технологічним обладнанням відповідно до сучасних стандартів і вимог.
Читайте також: "У межах Хмельницької області працювала ППО".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:49
Вчора
Спецтема
Оголошення
13:00, 25 вересня
14:41, 5 жовтня
09:51, 29 вересня
13:12, Сьогодні
09:51, 29 вересня
live comments feed...
Коментарі