• Головна
  • Уряд виділив кошти з державного бюджету на ремонт і будівництво шкільних укриттів
14:44, 4 липня

Уряд виділив кошти з державного бюджету на ремонт і будівництво шкільних укриттів

Будівництво укриття у Городоцькому ліцеї № 4. Фото: "DREAM"

Будівництво укриття у Городоцькому ліцеї № 4. Фото: "DREAM"

Уряд ухвалив рішення про виділення 2 млрд 195 млн грн на ремонт і будівництво укриттів у школах восьми областей України, про що неодноразово зверталась Асоціація міст України. Фінансування отримає і бюджет Городоцької тергромади у Хмельницькому районі.

Консультант Асоціації міст України із бюджетних питань у Хмельницькій області Юрій Гриневич повідомив, що ще торік 1 вересня АМУ при наданні пропозицій Міністерству фінансів України до бюджетних законопроєктів на 2024 рік в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин пропонувала передбачити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування укриттів у закладах з масовим перебуванням людей на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 червня 2023 року та доручення Прем’єр-міністра України в обсязі 30,3 млрд гривень відповідно до обґрунтованої у листі Асоціації міст України від 14 липня № 5-361/23 потреби 737 територіальних громад.

Комісією при Міністерстві освіти і науки України відібрано 50 проєктів, наданих територіальними громадами через систему DREAM.

У Розпорядженні Кабінету Міністрів України від 04.06.2024 № 496-р "Про розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах, що надають загальну середню освіту, у 2024 році" насамперед йдеться про регіони, які розташовані найближче до зони бойових дій, а саме про Дніпропетровську, Херсонську, Миколаївську, Запорізьку, Сумську, Одеську, Харківську, та Чернігівську області. Також 4 проєкти в Черкаській, Миколаївській, Хмельницькій та Чернігівській областях отримають державне фінансування на завершення будівництва укриттів, розпочатих у 2023 році. За умовами субвенції такі проєкти мали б бути вже профінансовані та завершені мінімум на 40 %, - пояснив експерт Асоціації міст України на Хмельниччині.

Бюджет Городоцької міської територіальної громади отримає субвенцію в сумі 13 059 400 грн для завершення будівництва захисної споруди цивільного захисту на території Городоцького ліцею № 4 Городоцької міської ради Хмельницької області.

Опорний заклад Городоцький ліцей № 4, в якому навчається 544 учні та Городоцький ліцей № 3, в якому навчається 298 учнів не мають власної захисної споруди цивільного захисту, що створює проблеми з організацією освітнього процесу. У результаті реалізації проєкту буде збудовано підземну герметичну захисну споруду із захистом від надмірного тиску ударної хвилі 100 кПа, яка дасть можливість створити безпечні умови для організації очної форми навчання для 1 000 учасників освітнього процесу з двох ліцеїв, які знаходяться поруч (843 учні та 157 педагогічних та технічних працівників), - йдеться в інформації щодо проєкту на платформі DREAM.

Зазначимо, відповідно до Розпорядження, громади повинні щомісяця надавати інформацію про використання коштів та завантажувати фотографії робіт на платформу DREAM. Завдяки цьому кожен охочий може ознайомитися з проєктами, статусом і кошторисом.

Звертаємо увагу, що за результатами опитування органів місцевого самоврядування, проведеного Аналітичним центром Асоціації міст України, реальна потреба територіальних громад на будівництво та ремонт укриттів складає понад 30 млрд грн.

Читайте також: "В Україні з'явилася дитяча книга про дихання "Фух і Дмуха", що вчить дбати про власний емоційний стан".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Що в найближчі 5 років очікує на Україну?
проголосувало 449 відвідувачів
#укриття #уряд #школа #захист #війна #освіта
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...