• Головна
  • Кам'янчанам потрібно сплатити податок на нерухоме майно
19:06, 22 лютого

Кам'янчанам потрібно сплатити податок на нерухоме майно

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

У 2024 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується фізичним особам – власникам об'єктів нерухомості (будинків, квартир тощо) за 2023 рік, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2023 року – 6700,00 гривень.

Сплачують податок власники житлової та/або нежитлової нерухомості. За неповнолітніх дітей – власників нерухомості податок сплачують батьки/опікуни.

База оподаткування об'єкта житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичнї особи - платника податку, зменшується:

  • для квартири/квартир незалежно від їх кількості на 60 кв. метрів;
  • для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
  • для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири / квартир та житлового будинку / будинків, у тому числі їх часток), – 180 кв. метрів.

Сплачувати податок доведеться за кожен квадратний метр понад цю норму. Фізичні особи-підприємці, які зазначили своє житло як податкову адресу та фактично здійснюють діяльність у власній квартирі / будинку, не мають право на пільги з податку на нерухомість. Аналогічно сплачувати податок починаючи з першого квадратного метра повинні і особи, які здають житлову нерухомість в оренду (лізинг).

Обчислення суми податку здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нерухомості та відповідної ставки податку.

Крім того, Кам'янець-Подільська міська рада повідомляє, що відповідно до рішення 29 сесії міської ради від 31.05.2023 №113/29 встановлено понижувальний коефіцієнт, а саме, надано пільгу фізичним особам за об’єкти нежитлової нерухомості, розташовані на території громади, на період з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року в розмірі 0,25.

Читайте також: "Кам’янецькі медики увійшли у ТОП 100 української медицини".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Що в найближчі 5 років очікує на Україну?
проголосував 301 відвідувач
#податок #майно #нерухомість #земля #гроші
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...