• Головна
  • Міський голова Кам'янець-Подільської громади взяв участь у муніципальному форумі АМУ
23:27, 11 грудня 2023 р.

Міський голова Кам'янець-Подільської громади взяв участь у муніципальному форумі АМУ

Муніципальний форум АМУ. Фото: АМУ

Муніципальний форум АМУ. Фото: АМУ

4-5 грудня в місті Київ проходить XVII Український муніципальний форум Асоціації міст України. Участь у Форумі беруть представники майже 400 громад, органів державної влади, міжнародних інституцій, європейських муніципалітетів, дипломатичних представництв, ЗМІ.

До складу делегації Хмельницького регіонального відділення АМУ увійшли 16 представників муніципалітетів області: Хмельницької, Славутської, Полонської, Нетішинської, Старокостянтинівської, Красилівської, Кам’янець-Подільської, Шепетівської міських рад, Теофіпольської, Летичівської, Меджибізької селищних рад, Судилківської, Ганнопільської, Берездівської, Китайгородської сільських рад, інформує пресслужба АМУ.

Напередодні, 4 грудня, відбувся "День Діалогу". Його провели в рамках проєкту "Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво", що впроваджується Асоціацією міст України за підтримки Програми "U-LEAD з Європою".

У перший день Форуму провели дискусії на теми:

  • "Реалізація доповіді Європейської Комісії "Україна 2023" в регіональній політиці, бюджетному забезпеченні та наданні публічних послуг у громадах".
  • "Планування відновлення і розвитку деокупованих та тимчасово окупованих територій".
  • "Єднання для Перемоги, відновлення та розвитку України".

Також представники чотирьох палат Асоціації міст України: сільських і селищних рад, малих, середніх і великих міст представили учасникам Форуму успішні практики муніципалітетів у час війни.

Кращі напрацювання презентували і громади Хмельниччини.

Міський голова Кам’янець-Подільської міськради Михайло Посітко поділився успішним досвідом співпраці із релокованим бізнесом.

До Кам'янець-Подільської громади релокувались 27 підприємств, в тому числі за підтримки громади - 16 підприємств та 11 підприємств - за підтримки держави.

Міська влада постійно співпрацює з релокованим бізнесом. Так, 2 квітня 2022 року у Кам’янці-Подільському відбувся перший бізнес-форум Nagoda-2022. Окрім того, Кам’янець-Подільська міська територіальна громада обрана пілотною для співробітництва з проєктом "EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП", що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH", - зазначив очільник громади.

Підприємства, які знайшли прихисток у Кам'янці-Подільському в 2022 році сплатили в бюджет громади 2,4 млн грн, за 10 місяців 2023 року – 10,1 млн грн.

Селищний голова Теофіпольської селищної ради Михайло Тененев ознайомив учасників зібрання із проєктом "ХАБ розвитку овочівництва у Теофіпольській територіальній громаді".

Теофіпольська селищна територіальна громада Хмельницької області однією з перших серед громад центральної частини нашої держави – опорного регіону провела аналіз власної продовольчої забезпеченості та напрацювала у 2022 році місцеву Програму продовольчої безпеки громади.

Для громади вкрай важливим завданням є налагодження системи вирощування овочів домогосподарствами для самозабезпечення жителів громади, а особливо вразливих категорій населення, власними продуктами харчування, - зазначив очільник громади.

І 1 березня 2023 року на території Теофіпольської громади впроваджується проєкт "ХАБ розвитку овочівництва у Теофіпольській територіальній громаді", що передбачає безкоштовне забезпечення домогосподарств посадковим матеріалом для вирощування овочів на власних земельних ділянках.

Метою проєкту є створення тепличної інфраструктури для забезпечення продовольчої безпеки Теофіпольської громади та розвиток овочівництва. Громада проводила тренінги для працівників КП та ознайомчі екскурсії для школярів і представників інших громад.

Також випустила збірник, де поділилась набутим досвідом.

Було організовано 3-х денний захід-семінар для представників 20 громад Західної та Центральної частини України (у м. Хмельницький), які були відібрані для розробки Програм продовольчої безпеки у власних територіальних громадах. Наразі проєкт "ХАБ розвитку овочівництва" завершено. Але у громаді і далі розвивають тепличну інфраструктуру та овочівництво.

Читайте також: "Як система безоплатної правничої допомоги допомагає постраждалим від домашнього насильства".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Що в найближчі 5 років очікує на Україну?
проголосувало 340 відвідувачів
#АМУ #Асоціація міст України #бізнес #Посітко
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...