• Головна
  • Топ міфів та помилок при покупці кухонного ножа
Новини компаній
12:34, 12 вересня 2023 р.

Топ міфів та помилок при покупці кухонного ножа

Новини компаній
Топ міфів та помилок при покупці кухонного ножа, фото-1

Існує думка, що краще купити один ніж але якісний та дорогий.

Незважаючи на очевидну помилковість, це твердження є досить популярним. Нібито, один гарний ніж краще чим декілька середніх.

Прихильники цього твердження посилаються зокрема і на слова експертів. Адже шеф-ніж (або кухарський) ніж скрізь описується як найуніверсальніший кухонний інструмент.

За фактом, звичайно ж, покупка тільки одного ножа нехай навіть найкращого – не найвдаліший вибір. Користуватися для всіх справ одним ножем – це просто незручно.

І не важливо, скільки він при цьому коштує і наскільки він добре зроблений.

Наприклад, великим ножем банально не зручно чистити картоплю. Маленьким ножем не зручно різати кавун. Все це лежить на поверхні, але часто забувається.

Цю і деякі інші помилки щодо кухонних ножів, ми й розглянемо у нашій статті.

Що таке кухарська трійка

Поварська трійка, це: шеф, універсал і ніж для чищення овочів та фруктів. Це не єдиний, але найбліьш поширений варіант кухарської трійки.

Головна ідея кухарської трійки полягає у тому, щоб завжди мати при собі ножі різних розмірів. Так, шеф-ніж майже завжди пропонується в розмірі 18-22 сантиметри, за ним іде універсальний ніж довжиною від 12 до 18 сантиметрів і третім беруть невеликий ножик 9-10 сантиметрів завдовжки (його прийнято називати овочевим).

Але те, що набір із трьох найбільш важливих кухонних ножів може бути лише таким – помилка.

Крім зручності, жодних інших жорстких критеріїв немає. Тому зараз багато таких трійок побудовано з врахуванням реалій сучасного життя. Наприклад, шеф-ніж успішно замінюється на японський універсальний ніж сантоку. Замість універсального можна взяти зубчастий ніж для хліба. І інше в тому ж дусі.

Великі дилери часто створюють власні набори ножів, відповідно до своїх поглядів та потреб, а потім узгоджують ці питання з виробником. Таким чином, у наш час склад трійки може бути майже будь-яким.

Купівля набору кухонних ножів, це даремно витрачені гроші

Топ міфів та помилок при покупці кухонного ножа, фото-2

Звичайно ж, це – помилка.

Йдеться про комплект кухонних ножів, склад якого крім ножів входить є ще й підставка. Такий набір може здатися досить дорогою, а тому не надто вигідною покупкою.

Ви, можливо, здивуєтеся, але насправді все навпаки. Комплект ножів, особливо якщо він продається разом із підставкою та мусатом, дійсно – не найдешевше вирішення питання.

Але саме в даному випадку така велика покупка є вигідною, бо найчастіше саме покупка набору ножів дає суттєву вигоду. Найпростіша і очевидна перевага полягає в тому, що найчастіше такий готовий комплект дешевший за таку ж кількість предметів, але куплених окремо. При цьому вибір варіантів комплектації в наш час фактично не обмежений. Наборів кухонних ножів на ринку дійсно багато і різних.Вам просто треба знайти той, що підійде саме вам.

До того ж, від уваги багатьох з нас часто вислизає той важливий момент, що у людей різного віку, росту і навіть статі одні й ті ж самі ножі по-різному лягають у руку. І саме тому, що долоні різної сили, форми та розміру тримають усе по-своєму, ножі в цих долонях працюватимуть теж по-різному. Повірте, це – підтверджений практикою факт.

Тому, комусь у вашій родині буде зручний великий шеф-ніж, а хтось користуватиметься в основному універсалом завдовжки 12-15 сантиметрів.

У цьому ще одна незаперечна користь від володіння набором ножів різного розміру.

Ну а те, що в таких наборах зазвичай є ще й контейнер-підставка для ножів, теж великий плюс. Мало того, що ножі не будуть валятися по всій кухні (що, зрештою, ще й небезпечно), вони ще й збережуться довше та краще.

Справа в тому, що якісні кухонні ножі псуються і тупляться частіше не від роботи, а від неправильного зберігання та обслуговування. Для ріжучої кромки вкрай шкідливі удари об сталеві вилки та ложки, скло або кераміку. З цієї причини зберігати ножі слід все ж окремо, в спеціально відведеному для цього місці.

Мусат ні на що не здатний

Про класичний сталевий мусат все частіше говорять, що, мовляв, це вже минуле, це не актуально. Говорять навіть, що сталевий мусат взагалі не працює як треба.

Але це – помилка. Просто мусатом треба навчитися користуватися. Зробити це у наш час дуже просто. В інтернеті є безліч наочних відео з поясненнями.

Зрозуміло, якщо просто поводити ножем по мусату, нічого хорошого не станеться. Але якщо ви зробите все правильно, користь від зробленої справи буде дійсно помітна. Якщо правити ножі на мусаті після кожного серйозного використання, гострота та довговічність їх помітно збільшаться. Це – теж факт.

Отже, вся справа у правильності та регулярності використання. Незважаючи на величезну кількість різноманітних заточувальних пристроїв, що заполонили полиці магазинів, старий добрий мусат поки що рано списувати з рахунків!

Поліпропіленові обробні дошки – низькоякісний непотріб

Безперечно, дорогі торцеві дошки виглядають дуже привабливо. Ще стильніше виглядають сучасні кам'яні і навіть скляні обробні дошки.

Але нагадаємо вам, що камінь, скло та кераміка твердіші за сталь. Тому, якщо ви різатимете на дошках з цих матеріалів, ваші ножі швидко затупляться, а то й зіпсуються.

Що ж стосується торцевих дерев'яних дощок, то вони для ножів абсолютно нешкідливі. Але, як показує практика, у плані практичності та гігієни вони ні в чому не перевершують звичайні дерев'яні та поліпропіленові дошки.

Мало того, рано чи пізно дошка покриється подряпинами та порізами від ножа (це нормально). І ось у такі глибокі порізи обов'язково почне набиватися всякий бруд, який з часом буде все важче звідти вимивати. І якщо у випадку з дешевою дошкою, ви з легкістю позбавитеся старої і заміните її на таку ж нову, то свою улюблену красуню – торцеву дошку ви можете почати жаліти, не захочете з нею розлучатись. А робити цього ніяк не можна. Тому що розмова тут йде про їжу, яку ви і ваші близькі будете їсти. Отже, діло торкається і вашого здоров'я.

Краще буде ставитися до обробної дошки, як свого роду витратного матеріалу, що вимагає регулярної заміни.

Звичайно, не варто купувати надто вже дешеві дошки. Вони можуть бути виготовлені не з харчового пластику, їх деревина може бути просочена шкідливими для здоров'я смолами (прецеденти були). Тому, купівля дошки – своєрідне питання вигоди, зручності та балансу. Ви самі вирішуєте, що для вас є розумною ціною. Просто пам'ятайте, що в покупці простої і звичайної, але якісної дошки з пропілену, біопластику або того ж бамбука є цілком зрозумілий сенс.

Джерело - https://grandway.ua/catalog/nozhi-kuhonnye/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...