• Головна
 • Комплексна допомога для жінок та дівчат, що постраждали від насильства під час війни
12:25, 14 липня 2023 р.

Комплексна допомога для жінок та дівчат, що постраждали від насильства під час війни

Зображення: Мережа Громадських організацій "Елеос-Україна"

Зображення: Мережа Громадських організацій "Елеос-Україна"

Елеос-Україна - мережа громадських організацій, що працює з 2014 року та має осередки у 15 регіонах України. Вже 9 років Елеос реалізує соціально важливі проєкти, що направлені на захист жінок і матерів з дітьми від домашнього насильства, протидію стигмі та дискримінації щодо людей із ВІЛ, підтримку внутрішньо переміщених сімей тощо.

Повномасштабне вторгнення поставило перед нами нові задачі. Однією з головних із них стала протидія небаченим раніше масштабам сексуального насильства, яке російські військові використовують як метод ведення війни проти українців. Спільно з партнерами ми створили проєкт "Поруч з тобою", в рамках якого постраждалим жінкам та дівчатам надається цілий комплекс необхідних послуг. Цей проєкт охоплює 11 компонентів та направлений на фізичне і психологічне відновлення.

В рамках цього проєкту створено та відкрито реабілітаційний шелтер для постраждалих жінок. Шелтер Святої Ольги знаходиться в одному з гірських сіл на Франківщині у спокійному та тихому місці. Проєктом надається комплексна допомога. Постраждалі можуть отримати її як на базі реабілітаційного шелтера, так і віддалено (такі як психологічний супровід, медичний супровід, гуманітарну допомогу, правову, соціальну).

Компоненти допомоги

 • Евакуація зі звільнених від окупантів територій. Наші водії евакуюють людей під обстрілами, щодня ризикуючи життям. На маршрутах їх супроводжує соціальний працівник жінка, яка під час маршруту підтримує постраждалих жінок.
 • Забезпечення проживання у шелтері.
 • Соціальний супровід.
 • Медична допомога (у співпраці із 5 клініками в Україні - 2 у Івано-Франківську, 2 у Києві, 1 на Закарпатті) В одній із цих клінік - гінекологічна клініка у Івано-Франківську ми також зробили ремонт та забезпечили в палатах комфортні, домашні умови.
 • Психологічна допомога (онлайн, офлайн).
 • Психіатрична допомога - у співпраці зі спеціалізованою клінікою у Львові.
 • Правова допомога. Проєкт співпрацює напряму з Офісом Генерального прокурора, департаментом розслідування воєнних злочинів.
 • Проєкт співпрацює із міжнародними правозахисними організаціями.
 • Ми надаємо гуманітарну допомогу - харчування, гігієна.
 • Програма ресоціалізації.
 • На базі всеукраїнського колл-центру #ВАРТОЖИТИ в проєкті працює "гаряча лінія" кризового психологічного консультування та переадресації на комплекс допомоги проєкту або на допомогу окремих конкретних його частин - з урахуванням найбільших потреб постраждалої за коротким номером для звернень 5522.

Реабілітаційний Шелтер працює щодня, там проживають жінки що постраждали від воєнних злочинів, жінки що були в полоні у російській тюрмі, жінки що зазнали тортур з боку російських військових. Від моменту впровадження проєкту допомогу отримали більше 120 жінок (віддалено і на базі шелтеру) з Київської області, Донецької, Херсонської, Миколаївської, Луганської.

Термін перебування у шелтері для однієї жінки-клієнта становить один- шість місяців та може бути продовжений.

Кількість місць: 15-20 жінок і дівчат та членів їх сімей (з потенційним проживанням, що надається до 30 осіб одночасно).

У притулку можуть розміщуватися жінки з дітьми всіх вікових груп та/або батьки з неповнолітніми дівчатами, які постраждали від сексуального насильства під час війни (жінки).

Ми закликаємо жінок, які постраждали від сексуального насильства з боку російських військових не мовчати та звертатися по допомогу! Воєнні злочини до яких, зокрема, відноситься і сексуальне насильство, не мають строку давності, тому ми відкриті та чекаємо на звернення жінок, які постраждали від насильства та тортур починаючи від 2014 року. Ми гарантуємо конфіденційність, гендерно-чутливу комунікацію та всю необхідну допомогу для відновлення. Ми поруч!

Контакти для звернення: +380(98)389-77-06.

Читайте також: "У Кам’янці запрацювала автошкола для людей із інвалідністю".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Які ваші думки щодо ймовірності підриву АЕС?
проголосувало 36 відвідувачів
Вірю. Пісня Каховської ГЕС причини для сумнівів відсутні.
44,4%
Думаю, як завжди, ворог лякає.
27,8%
Я розгублена/ний. Важко оцінити ситуацію.
27,8%
#Шелтер #насильство #жінки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...