• Головна
  • У Кам’янці запрацювала автошкола для людей із інвалідністю
08:34, 14 липня 2023 р.

У Кам’янці запрацювала автошкола для людей із інвалідністю

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

Кам’янець–Подільський сервісний центр МВС став одним із п’яти в Україні учасників флагманського проєкту щодо запровадження автошколи для людей із інвалідністю.

Проєкт започатковано в рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської "Без бар’єрів". На Хмельниччині таку автошколу створили на базі Харківського національного університету внутрішніх справ, який через війну переїхав у Кам’янець–Подільський.

Детальніше про співпрацю автошколи, умови навчання розповіли на брифінгу керівник Регіонального сервісного центру МВС у Хмельницькій області Володимир Степанов та перший проректор університету Олександр Моргунов.

За словами Степанова, до навчання запрошують людей з інвалідністю, які прагнуть вперше отримати посвідчення на право керування транспортним засобом категорії В, або ж ті, хто потребують перенавчання. Кандидати у водії двічі звертаються до сервісних центрів: один раз після теоретичного модуля, щоб скласти теорію й отримати допуск до практики, а потім – після практичного модуля, щоб уже успішно скласти практику і отримати перше своє посвідчення водія.

Ми зробили усе можливе аби кожен мав доступ до державних послуг - максимально адаптували класи. Більшість наших центрів облаштовані пандусом та кнопкою виклику адміністратора, аби маломобільні категорії людей могли з легкістю завітати до нас, – сказав Степанов.

Як зауважив проректор вишу Моргунов, університет уже готовий здійснювати підготовку таких кандидатів у водії.

У нас працює 10 сертифікованих фахівців, є 4 інструктори з водіння, двоє з них вже пройшли курси щодо особистого спілкування з особами з інвалідністю. Є спеціально розроблені навчальні програми, адаптовані до потреб таких людей. Ми надаємо можливість навчатись як індивідуально, так і в складі змішаних інклюзивних груп, – розповів Моргунов.

Очільник Регіонального СЦ зауважив, що для забезпечення однаково рівних можливостей в сервісному центрі МВС міста Кам’янець–Подільський додатково встановлена система відеозв’язку з перекладачем для забезпечення комунікації з особами з порушенням слуху. За допомогою смартфона або ж планшету із встановленими на них додатками адміністратори зможуть звернутися за послугою перекладача жестової мови.

Умови вступу до автошколи:

  • наявність довідки від МСЕК про групу інвалідності;
  • пройти медичний огляд та отримати довідку про можливість керувати транспортним засобом;
  • обрати автошколу для теоретичної і практичної підготовки;
  • подати до навчального закладу пакет документів: заяву на ім’я директора автошколи;
  • копію паспорта або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство чи спеціальний статус;
  • копію одного з документів із даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків або повідомлення про відмову його прийняття, медичну довідку і кольорову фотокартку 3,5*4,5 см.

Автошкола у Кам’янці-Подільському розташована за адресою: вулиця Лесі Українки, 14-а. Деталі за номером: +380(67)968-08-28.

Читайте також: "На війні загинув Герой із Кам’янця-Подільського".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Які ваші думки щодо ймовірності підриву АЕС?
проголосувало 36 відвідувачів
Вірю. Пісня Каховської ГЕС причини для сумнівів відсутні.
44,4%
Думаю, як завжди, ворог лякає.
27,8%
Я розгублена/ний. Важко оцінити ситуацію.
27,8%
#проєкт #автошкола #інвалідність #МВС #посвідчення #водій
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...