• Головна
  • Курсанти Кам’янець-Подільського ліцею проживають в умовах, які не відповідають нормам
12:45, 23 квітня 2023 р.
Надійне джерело

Курсанти Кам’янець-Подільського ліцею проживають в умовах, які не відповідають нормам

Фото: 5 канал

Фото: 5 канал

Щоби розвантажити черги до санвузлів, уранці ліцеїстів будять у різний час молодших піднімають за пів години раніше звичного розкладу.

Курсанти Кам’янець-Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою проживають в умовах, які не відповідають нормам. До повномасштабного вторгнення заклад розташовувався на території військової частини, а рік тому це місце знадобилося для потреб Збройних сил. Чотири сотні курсантів переселилися в інший заклад, але умов для повноцінного навчання підлітків там немає. Тож ліцей шукає спонсорів, які б допомогли з підготовкою майбутніх військових. Журналістка "5 каналу" Анастасія Сбродова бачила більше.

Ліцей із посиленою військово-фізичною підготовкою – мрія багатьох підлітків. Курсантами можуть стати лише фізично підготовлені юнаки й дівчата, і після низки іспитів. Назар Барановський вступив до ліцею, аби піти стопами батька-військовослужбовця.

Ще в 7 класі я захотів бути військовим, через своїх знайомих я знайшов саме цей ліцей. Цілий рік готувався, а в кінці 8 класу я поступив своїми силами і вирішив, що надалі хочу бути військовим, – каже курсант ліцею Назар Барановський.

А курсант 11-класу Роман Угляр уже закінчує навчання в ліцеї та хоче продовжити службу в ЗСУ. Планує бути оператором дрона або в десантно-штурмових військах.

- Батьки з самого дитинства залякували "віддамо тебе в ліцей". Я кажу, "я сам піду в ліцей, сам спробую і все, – розповідає курсант ліцею Роман Угляр.

Кам'янець-Подільський ліцей із посиленою військово-фізичною підготовкою – це заклад загальної середньої освіти. Але вихованці мешкають у казармах і живуть за розкладом як у військовій частині. Після початку повномасштабного вторгнення місцем у частині довелося поступитися задля потреб ЗСУ. Ліцей переїхав у приміщення колишнього професійно-технічного училища. Та виявилося, що умови там – для навчального закладу неприйнятні.

У нас є обладнання, ми все привезли з собою, у нас є і техніка, і меблі. У нас є все, але у нас немає стін таких нормальних. У нас немає вікон, у нас вікна затягнуті і відчинити їх неможливо, вони запаєні зактично, – розповідає вчителька математики Олена Телентій.

Також приміщення не пристосоване для постійного проживання чотирьох сотень ліцеїстів.

Трохи тісно, як для нас мало місця і трошки буває прохолодно, мало умивальників, доводиться стояти в черзі, – каже курсант ліцею Роман Угляр.

Щоби розвантажити черги до санвузлів, уранці ліцеїстів будять у різний час – молодших піднімають за пів години раніше звичного розкладу,

Ремонт тут з 90 року не робився, тут всі деревяні вікна, дахи течуть і зовсім нічого. Є де ночувати нашим дітям, але воно не відповідає тим нормам, які є на сьогоднішній день. Також у нас відсутня повністю спортивна база, відсутня база, щоб наші діти могли розвиватися духовно, спортивно і т.д., – зазначає керівник Кам’янець-Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Олександр Рощук.

Немає окремих приміщень і для дівчат, які мають право на навчання в ліцеї на рівні з хлопцями.

Ми вже будемо набирати дівчат, які будуть жити в Кам’янці-Подільському, можуть ночувати вдома, а приходити в ліцей на заняття, – каже керівник Кам’янець-Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Олександр Рощук.

Створити хороші умови для проживання та навчання курсантів у новому приміщенні ліцею – територія дозволяє. Але щоб її облаштувати, необхідно інвестувати десятки мільйонів гривень – кажуть в обласній військовій адміністрації, якій підпорядкований ліцей.

Сам комплекс потребує великих вкладень і я думаю, що 27 млн – це перший етап, ми кілька етапів реставрації цього об'єкту запланували і я думаю перший етап – це в першу чергу треба забезпечити житловий корпус і столову, – зазначає заступник голови Хмельницької ОВА Володимир Юр'єв.

Тим часом, ліцей уже розпочав набір абітурієнтів на наступний навчальний рік.

У нього тут товариш вчиться, вже другий рік, – наш сусід. Може це вплив його, він вже міряв форму. Бажання бачу велике, а відмовляти я його не хочу, – каже мати абітурієнта Оксана Прокопчук.

Через небезпечного сусіда, Україна навіть після перемоги має бути взірцем підготовки військовослужбовців – вважає керівник закладу. А ліцей у цьому – перша сходинка.

Читайте також:"Вперше за 30 років у Кам’янці, на оновленому стадіоні, відбувся футбольний матч".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліцей #курсанти #ремонт #умови #будівля #військовослужбовці #заклад #база
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...