• Головна
  • Як виживає підприємство в умовах війни: інтерв'ю з власниками меблевого бізнесу в Кам'янці
23:18, 26 лютого 2023 р.

Як виживає підприємство в умовах війни: інтерв'ю з власниками меблевого бізнесу в Кам'янці

Фото: Dormeur74

Фото: Dormeur74

Багато підприємців за перший місяць війни скоротили або на деякий час зупинили свою діяльність, а деякі, навіть, зовсім закрилися. Були такі, що продовжили або згодом відновили свою роботу, і всі вони зіткнулися з небажаними проблемами, яких раніше не було. Щоб вижити в таких умовах, їм довелося міняти політику бізнесу, заново налаштовувати логістику, шукати нових робітників та постачальників, а ще, щоб наблизитися ближче до перемоги, багато хто з них допомагав та волонтерив.

Ми поспілкувалися із власниками виготовлення меблів у Кам’янці-Подільському та вони розповіли нам про те, як їх бізнес тримається на плаву.

За період війни дуже складно стало працювати, - розповідає пані Леся. Ринок збуту просів, крім того, важко виділити фінанси на закупівлю деревини матеріалів, а ще трохи позабирали людей в армію.

Про обсяги виробництва

У нас зменшилися обсяги виробництва, але ми ще тримаємося на плаву, бо в нас була куплена продукція. Специфіка нашого виробництва така, що ми мусимо наперед закупляти сировину. Сьогодні купили кругляк (круглий ліс) деревину, то перероблювання його почнеться, не раніше, ніж за пів року. Тому в нас запаси були ще минулого року, поки вони ще є, стараємося надалі їх підтримувати, але трішки рівень закупівлі у нас впав.

Також Леся нам розповіла, як вони працюють, коли немає електроенергії.

Наразі у нас немає масового відключення світла, тому працюємо. До нового року ми працювали буквально 3 години в день. Генератора у нас немає, бо потрібно дуже потужний генератор, щоб освітити наше підприємство. У нас велика кількість станків, а для цього потрібно багато електроенергії, а маленький генератор нічим не допоможе, а декілька великих, наразі, не можемо собі фінансово дозволили.

Як не втратити силу та натхнення рухатися далі в умовах війни

Головний стимул - люди, які в нас працюють. Працівники, яких ми повинні забезпечити роботою, заробітною платою, і я думаю це основне, бо для наших працівників ми стараємося не втратити робоче місце та не втратити рівень заробітної плати, для того, щоб могли вижити у такий важкий час, - каже Леся.

Марія Карпець-Волковинська

Читайте також: "Імпорт та експорт України в умовах війни".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бізнес #меблі #світло #війна #робота
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...