• Головна
  • Хмельницький міський голова Олександр Симчишин представив Асоціацію міст України на засіданні Європейського комітету регіонів
23:01, 12 липня

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин представив Асоціацію міст України на засіданні Європейського комітету регіонів

Олександр Симчишин. Фото: АМУ

Олександр Симчишин. Фото: АМУ

7 липня у Брюсселі (Бельгія) Європейський комітет регіонів в рамках "Enlargement Day" провів панельну дискусію "Україна, Грузія, Молдова - нові країни-претенденти до вступу в ЄС, нові напрямки, нові очікування". Цей захід організовано в умовах нової політичної реальності, пов’язаної з війною та великими геополітичними змінами в Європі. Вторгнення рф в Україну та заявки України, Грузії і Молдови на членство в ЄС змінили ландшафт політики розширення ЄС. Вперше делегати з цих країн взяли участь у заході.

Учасники дискусії обговорювали питання щодо надій, побоювань та реалістичності очікувань України, Грузії та Молдови у контексті прискореного членства в ЄС, а також готовність місцевих та регіональних влад до втілення європейського законодавства, інформує пресслужба АМУ.

Хмельницький міський голова, голова регіонального відділення АМУ Олександр Симчишин представив Асоціацію міст України на засіданні. Від імені Асоціації міст України він окреслив погляд муніципалітетів на європейські перспективи України:

  • багато років триває імплементація європейського законодавства у національне правове поле, Європейська хартія місцевого самоврядування є важливим орієнтиром;
  • розвиток місцевого самоврядування є пріоритетним напрямом реформ, які успішно втілюються – муніципалітети, збільшені за складом і територіями, ефективно управляють своїми справами, триває децентралізація повноважень та фінансів, зростає залученість громадян до вирішення місцевих питань;
  • на часі розбудова економіки, що стимулюватиме розвиток наших громад, а європейські міста слугуватимуть взірцями створення комфортного середовища для життя, високоякісних публічних послуг, громадського транспорту, інфраструктури;
  • інтеграція в ЄС - це можливість швидко модернізувати економічні та політичні інституції, перемогти агресора та відбудуватися, завершити економічні та муніципальну реформи.

Олександр Симчишин наголосив, що Україна вірить у Перемогу та подякував країнам Європейського Союзу за допомогу і підтримку.

Аби цивілізований світ не "втомився" від війни, маємо постійно про це говорити. Наголосив, що мета нападу російських рашистів на нашу землю - це боротьба не за територію чи ресурси, а знищення українців, знищення нашої Свободи, Гідності, Незалежності, знищення цивілізованих людських цінностей: прав людини, демократії, самоврядування і тд. Українці, захищаючи ці цінності кров’ю, потом і залізом, як ніхто знає їхню ціну, - підсумував на своїй сторінці в мережі Фейсбук Олександр Симчишин.

Довідково: 30 червня почав офіційно діяти Європейський альянс міст та регіонів для відбудови України. Альянс пропонує створити "Механізм" (фонд) і надати його в розпорядження тим місцевим і регіональним органам влади ЄС, які бажають керувати проектами сталої реконструкції українських сіл, селищ, міст й їхньої інфраструктури. Адже міста та регіони ЄС є прикладом у сфері просторового та міського планування, а їхня автономія в управлінні коштами як результат багаторічної децентралізації є суттєвою перевагою з точки зору ефективності. Асоціація міст України вважає, що цей потенціал необхідно використати, розпочавши якомога швидше пілотний проект, щоб допомогти громадам в Україні.

Читайте також:"Хмельницьким рибоохоронним патрулем за червень зафіксовано порушень зі збитками на майже мільйон гривень".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Європейський комітет #Симчишин #Україна #Хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...