• Головна
  • Робота за кордоном: найвища конкуренція у Польщі, а найбільше платять в Ізраїлі
13:33, 3 травня 2022 р.
Надійне джерело

Робота за кордоном: найвища конкуренція у Польщі, а найбільше платять в Ізраїлі

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

Понад 10% населення України виїхали через війну за кордон. За даними ООН, майже 5,2 млн людей були змушені шукати прихисток в інших країнах. Більш ніж половина з них (2,9 млн) поїхала до Польщі. Ще майже 800 тисяч - до Румунії. Яку роботу там пропонують та які країни ще розглядають українці для працевлаштування дізнавалися аналітики сервісу OLX Робота.

Де шукають роботу Українці?

Війна не змінила планів українських заробітчан. Як і до кінця лютого, у березні-квітні у категорії "Робота за кордоном" на українському ОЛХ у ТОПі пошуків були країни ЄС та Ізраїль. Як і серед українських роботодавців від початку війни кількість пропозицій роботи в деяких країнах знизилась. Наприклад, у березні кількість оголошень про роботу у Польщі становила майже півтори тисячі, а вже через місяць - трохи більше 700, тобто вдвічі менше. В Угорщині навпаки оголошень стало більше.

Що стосується заробітних плат, то майже в усіх популярних серед українців країнах вони знизились. Найбільше у Нідерландах - з 66 345 грн у березні до 55 438 у квітні. Водночас в Ізраїлі зараз пропонують стільки ж, як і місяць тому, а в Угорщині, Болгарії та Чехії середні виплати навіть зросли.

ТОП 10 країн з найбільшою кількістю вакансій для українців на olx.ua у квітні

Робота за кордоном: найвища конкуренція у Польщі, а найбільше платять в Ізраїлі, фото-1

Яких спеціалістів шукають роботодавці у Польщі та Румунії

У польському розділі "Робота" найбільше вакансій у галузі Будівництва та Виробництва. У цих категоріях по 20 тисяч оголошень. На працевлаштування можуть розраховувати і громадяни України. Промислове виробництво є одним із важливих напрямків польської економіки, що динамічно розвивається і робить його сектором де легко знайти достатню кількість вакансій. За результатами дослідження ManpowerGroup щодо перспектив зайнятості у 2 кварталі 2022 року, 26% польських роботодавців бажають розширити свої команди.

Загалом, п’ятірка найактуальніших сфер із середньою зарплатою на польському ринку вакансій для блакитних комірців виглядає так:

  • виробництво/склад (30 335 грн);
  • будівництво/ремонт (36 480 грн);
  • гастрономія (27 865 грн);
  • водії (45 280 грн);
  • торгівля (24 380 грн).

В Румунії так само найчастіше шукають працівників на Виробництво - понад 13 тис. вакансій. По 8 тисяч оголошень можна знайти у Готельно-ресторанній сфері та Логістиці/доставках.

П’ятірка сфер за найбільшою кількістю пропозицій роботи та середні зарплати:

  • виробництво/склад (16 270 грн);
  • водії/автосервіси/кур’єри (24 590 грн);
  • готельно-ресторанний персонал (15 780 грн);
  • інженерія/будівництво (21 835 грн);
  • торгівля (13 490 грн).

В категорії "Робота" на міжнародних платформах (Praca / Locuri de munca) можна легко знайти оголошення від роботодавців, які відкриті до працевлаштування українців. Такі пропозиції роботи мають позначку "Запрошуємо людей з України". Додатково під кожним оголошенням є можливість автоматичного перекладу тексту українською мовою, що значно полегшує подання заявок на індивідуальні пропозиції роботи.

Правила безпечного пошуку роботи

Користувачі OLX Україна навіть у воєнний час продовжують активно шукати роботу, зокрема і за кордоном. Тож необхідно дотримуватись базових правил, щоб цей пошук був безпечним та успішним:

  • завчасно знайти контакти служб у справах переселенців та українських посольств / консульств у країні, куди плануєте виїжджати. Якщо шукаєте роботу за кордоном на українських сайтах, звертати увагу та питати про наявність міжнародного договору та ліцензії Мінсоцполітики;
  • шукати вакансії через перевірених знайомих або відомі сервіси з пошуку роботи;
  • знайти якомога більше інформації про майбутнього роботодавця, посадові обов’язки та умови роботи, а також переконатись, що вона має законний статус;
  • за жодних умов не передавати стороннім особам паспорт та документи. Також не варто надсилати у месенджерах фото чи скани документів, оскільки їх можуть використати у шахрайських схемах.
Робота за кордоном: найвища конкуренція у Польщі, а найбільше платять в Ізраїлі, фото-2

Читайте також:"На Дунаєвеччині шахраї ошукали переселенку на понад 47 тисяч гривень".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#робота #робота за кордоном #працевлаштування #війна #еміграція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...