• Головна
  • Хто з депутатів Слобідсько-Кульчієвецької громади регулярно прогулює засідання
13:12, 23 лютого 2022 р.
Надійне джерело

Хто з депутатів Слобідсько-Кульчієвецької громади регулярно прогулює засідання

Зображення: Рух "ЧЕСНО"

Зображення: Рух "ЧЕСНО"

Найбільше прогульників у фракції ОПЗЖ - 100%, у фракції "Слуги народу" - 60%, по 50% у ЄС, "За конкретні справи" та "Батьківщини". У фракції "За майбутнє" - 43%. У фракції "Сили і честі" прогульників за минулий рік немає.

Рух "ЧЕСНО" аналізує відвідуваність Слобідсько-Кульчієвецької ради за підсумками 2021 року.

Під час аналізу використано дані, отримані у відповідь на запит "ЧЕСНО". У 2021 році відбулося 16 засідань сесій. Інформацію щодо засідань постійних комісій рада не надала.

Рух "ЧЕСНО" виявив двох кандидатів на відкликання серед 26 депутатів за підсумками відвідування засідань. Представник ОПЗЖ Сергій Крижановський пропустив 56% засідань. Представниця фракції "Батьківщини" Антоніна Жоган також пропустила 56% засідань сесій.

Ще 11 депутатів пропустили 22-50% засідань сесій і стали прогульниками відповідно до методології "ЧЕСНО". Із фракції "За майбутнє" прогульниками стали Руслан Гай, Ігор Кармаш, Олексій Лайтер. У фракції "Слуги народу" також троє прогульників - Петро Мосендз, Артем Обух та Олександра Самсонюк. Двоє прогульників у фракції ЄС - Лідія Шкурак та Василь Яковенко. По одному прогульнику у фракції "Батьківщини" - Олександр Шторгін, "За конкретні справи" - Володимир Шубарський, та ОПЗЖ - Віталій Зіньковський.

Якщо депутат протягом року пропускає понад половину засідань сесій або постійної комісії, до якої належить, це є підставою для відкликання його виборцями (ч. 5 ст. 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ч. 2 ст. 37 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад"). Після прийняття Виборчого кодексу партії мають можливість застосовувати імперативний мандат, щоб відкликати тих депутатів, які пропускають засідання чи неякісно виконують представницьку функцію протягом року.

При цьому закон не передбачає поважних і неповажних причин для пропусків засідань сесій або комісій.

Порядок відкликання місцевого депутата за народною ініціативою прописаний у законі "Про статус депутатів місцевих рад". Відкликати депутата можна в будь-який час, але не раніше ніж через рік після його обрання. На відміну від процедури відкликання депутата виборцями, процедура його відкликання політсилою є максимально простою.

Як відкликами місцевого депутата, Зображення: Рух "ЧЕСНО"

Як відкликами місцевого депутата, Зображення: Рух "ЧЕСНО"

Читайте також:"На що зросли ціни на Кам’янеччині з початком 2022 року".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, місто змінюється на краще.
61,9%
Ні, місто занепало.
28,0%
Не визначився/лася, як на мене, ні краще, ні гірше.
10,1%
#ЧЕСНО #рада #депутати #прогульники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...