• Головна
  • Смертність на Хмельниччині має найвищі показники за десятиліття
09:15, 23 лютого
Надійне джерело

Смертність на Хмельниччині має найвищі показники за десятиліття

Фото: Інтернет-джерела

Фото: Інтернет-джерела

Протягом минулого року на Поділлі померли 23506 громадянин, що майже на три тисячі перевищує позаминулорічний показник – 20803 особи.

Смертність в області зросла на тринадцять відсотків, - повідомили в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області.

За кількістю померлих ми наближаємося до "рекордних" показників багаторічної давнини. Річ у тім, що зі скороченням населення, що триває на Хмельниччині впродовж багатьох років, пропорційну знижувалася й смертність. До прикладу, у 2005-му померло 24022 земляки, у 2010-му – 20842 особи, у 2015-му – 20448.Надалі щороку помирало менше ніж двадцять тисяч, за винятком, як вказано вище, 2020-го, коли "в справу" втрутився коронавірус. Минулоріч він суттєво збільшив "жнива", повернувши область до цифр смертей, які ми не спостерігали понад десятиліття.

Смертність на Хмельниччині має найвищі показники за десятиліття, фото-1, Фото: Головного управління статистики у Хмельницькій області

Фото: Головного управління статистики у Хмельницькій області

Якщо смертність минулоріч зросла на 13%, то народжуваність впала на 10%. Торік на Поділлі з’явилися на світ 8681 малюк проти 9694 немовлят позаторік. Як бачимо, народжуваність впала на понад тисячу дітлахів, що вкрай негативно впливає на демографію Хмельниччини. Маємо в області на 100 смертей – 37 народжень. Відповідно фіксується подальше скорочення населення краю, причому наростаючими темпами.

Протягом минулого року подолян поменшало природним чином на 14825 людей, позаторік – на 11129. Якщо врахувати міграційні процеси, то співвідношення буде ще гіршим, бо позаторік обласний міграційний приріст становив 214 людини, а минулоріч стався відтік – 133 осіб. Внаслідок негативних демографічних процесів чисельність наявного населення в області продовжує скорочуватися.

Так, за оцінкою, на 1 січня подолян було 1,229 мільйона осіб. На початок минулого року в нас нараховувалося 1,244 мільйона жителів краю, повідомили в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області.

Читайте також:"Кам’янецькі комунальні автобуси переводять у режим жорсткої економії".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, місто змінюється на краще.
61,9%
Ні, місто занепало.
28,0%
Не визначився/лася, як на мене, ні краще, ні гірше.
10,1%
#смертність #показники #населення #коронавірус #статистика
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...