• Головна
  • На Кам’янеччині злісні боржники ризикують залишитися без газу
23:18, 26 січня 2022 р.

На Кам’янеччині злісні боржники ризикують залишитися без газу

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

На початок 2022 року борги населення перед ТОВ "Хмельницькгаз Збут" перевищили 667 млн грн. Частка жителів Кам’янеччини у цій сумі складає понад 81 млн грн.

Лише за останній місяць заборгованість на теренах області зросла на 134 млн грн.

Невчасно або неповністю сплачують за використане блакитне паливо більш ніж 70% споживачів. Найбільші суми винні жителі Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Красилова та Старокостянтинова.

Наявна ситуація загрожує стабільному наданню послуг з газопостачання, адже вимиває обігові кошти компанії.

Довгострокові тарифи "Хмельницькгаз Збуту" захистили 409 тис домогосподарств регіону від здорожчання блакитного палива під час світової енергокризи та холодів. До травня 2022 року кубометр для них коштуватиме 7,99 грн. Однак за поставки "соціального" ресурсу для населення нам потрібно вчасно розраховуватися з НАК "Нафтогаз України". Тому для безперебійного забезпечення подолян газом вкрай важливе значення мають вчасні платежі за надані послуги. Це потрібно робити щомісяця до 25 числа. Ми вдячні усім, хто сумлінно виконує свої фінансові зобов’язання, – підкреслює директор ТОВ "Хмельницькгаз Збут" Андрій Левицький.

Задля ровз’язання проблеми неплатежів газовики систематично комунікують з "ризиковими" споживачами: телефонують до них, надсилають Viber-повідомлення та листи з проханням розрахуватися за надані послуги.

На жаль, деякі з них свідомо ігнорують діалог щодо погашення боргів. У такому разі на порушників платіжної дисципліни очікують суди, а у крайніх випадках - відключення.

Правове поле це дозволяє. Торік Президент ухвалив закон, за яким відключати боржників за комірне заборонено лише під час дії карантинних обмежень "червоного" рівня та протягом 30 днів після їх скасування.

Примусове стягнення боргів покладе на плечі відповідачів додаткові витрати. Крім протермінованих зобов’язань, доведеться сплатити судовий збір (2480 грн), а також 3% річних та інфляційних втрат.

Наразі попередження про припинення газопостачання надіслали 818 жителям Хмельниччини, що мають прострочену заборгованість. Разом вони винні 7,3 млн грн. Дехто з них "забув" сплатити понад 60 000 грн. Після попереджень 57 споживачів вже розрахувалися за використаний газ.

Нагадаємо, Хмельниччина залишила "червону" зону карантину 15 грудня 2021 року.

Читайте також:"Перша трансплантація серця на Хмельниччині".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Політична криза у Кам'янці-Подільському.
проголосували 484 відвідувачів
Розпустити міську раду.
64,5%
Висловити недовіру міському голові та достроково припинити його повноваження.
13,8%
Переобрати усіх: і мера, і міських депутатів.
14,7%
Мене все влаштовує, нікого переобирати не потрібно.
4,8%
Я не цікавлюсь політикою.
2,3%
#борги #газ #комунальні платежі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...