• Головна
 • У школах та садочках Кам'янець-Подільської громади подорожчає харчування
23:26, 14 січня 2022 р.
Надійне джерело

У школах та садочках Кам'янець-Подільської громади подорожчає харчування

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

В Україні триває реформа шкільного харчування. Постановою Кабміну з січня в школах і садочках змінюються норми харчування – його обіцяють зробити кориснішим і якіснішим. У зв’язку з цим дещо змінюється і ціна.

Однак, як і до цього, забезпечено буде безкоштовне (за рахунок місцевого бюджету) харчування діток пільгових категорій. Не зміниться і відсоток батьківської плати за харчування в садочках: 60% у місті, 40% - у селах громади. Решту вартості доплачується з місцевого бюджету, інформує пресслужба Кам'янець-Подільської міської ради.

Із 1 січня 2022 року школи і дитячі садки Кам’янець-Подільської міської територіальної громади перейшли на оновлене меню, яке розробляв популярний шеф-кухар Євген Клопотенко.

Нове меню передбачає зменшення хлібобулочних виробів, поступову відмову від цукру та солі, а також збільшення овочів і м'яса.

Кабмін затвердив нові Норми та Порядок організації харчування в закладах освіти і дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Основою нового підходу, закладеного в документі, є збагачення раціону дітей фруктами та овочами, молочними продуктами, м’ясом і рибою, обмеження кількості солі, цукру, жирів, хліба та картоплі, а також виключення ковбасних виробів, сосисок тощо.

Однією з важливих та довгоочікуваних змін є можливість організувати дієтичне харчування для дітей з особливими дієтичними потребами, зокрема з непереносимістю глютену та лактози. Тепер це чітко визначено документом та дає підстави закупляти відповідні продукти харчування.

Відповідно до нових нормативних документів, рішенням сесії від 6 січня 2022 року було затверджено програми "Харчування дітей пільгових категорій визначених законодавством в закладах загальної середньої та дошкільної освіти на 2022 рік" та "Харчування дітей із сімей, які потребують соціальної підтримки в закладах загальної середньої та дошкільної освіти на 2022 рік" та встановлено вартість харчування з 01.01.2022 р.

Що ж зміниться на кухнях їдалень закладів освіти?

Зменшиться норма солі (вживати можна буде лише йодовану), хліба, цукру, під забороною ковбасні вироби, сосиски, м’ясні та рибні консерви.

Натомість збільшиться норма молочних продуктів, овочів та фруктів, додаються сухофрукти, урізноманітниться меню, адже тепер воно буде чотиритижневе (кожна страва повторюватиметься лише один раз на місяць). У меню серед яких як традиційні українські страви, так і страви світової кухні.

Крім цього у ЗЗСО громади змінюються і умови організації харчування дітей, а саме:

1. За рахунок коштів міського бюджету забезпечується безкоштовним одноразовим харчування, згідно з поданими документами, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах, дітей з числа внутрішньо переміщених осіб чи дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України (дітей з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"):

 • в міських школах вартість для дітей віком: від 6 до 11 років (1-4 класи) – 28,00 грн, від 11 до 14 років – 33,00 грн, від 14 до 18 років - 35,00 грн;
 • в закладах загальної середньої освіти сільської місцевості з самостійно організованим приготуванням та реалізацією готових страв для дітей віком: від 6 до 11 років (1-4 класи) – 19,50 грн, від 11 до 14 років – 22,00 грн, від 14 до 18 років - 24,00 грн.

2. За рахунок коштів міського бюджету забезпечується безкоштовним одноразовим харчування, згідно з поданими документами, діти громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітей, один з батьків яких брав/бере безпосередню участь в ООС, АТО, діти, один з батьків яких отримав інвалідність (поранення) під час участі в ООС, АТО, діти із сімей, які мають трьох і більше дітей, дітей з інвалідністю:

 • в міських школах вартість – 28,00 грн;
 • в закладах загальної середньої освіти сільської місцевості з самостійно організованим приготуванням та реалізацією готових страв - 19,50 грн.

3. За рахунок коштів міського бюджету забезпечується безкоштовним одноразовим харчування діти 1-4 класів, окрім дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідно до встановленої вартості:

 • в міських школах – 17,00 грн;
 • в закладах загальної середньої освіти сільської місцевості з самостійно організованим приготуванням та реалізацією готових страв - 12,00 грн.

Слід зауважити, що нова вартість харчування в міських школах буде встановлена з моменту підписання договорів, які будуть укладені за результатами проведення відкритих торгів із закупівлі послуг харчування пільгових категорій учнів на 2022 рік. З 10 січня 2022 року в школах харчуються також безкоштовно всі пільгові категорії, але за ціною 2021 року.

Різниця вартості харчування в місті та сільській місцевості пояснюється тим, що в міських закладах загальної середньої освіти послуги по харчуванню надають підприємці, а в сільській місцевості самостійно організовують приготуванням та реалізацією готових страв.

Що змінилось у харчуванні в закладах дошкільної освіти?

У закладах дошкільної освіти з 3-разовим харчуванням за день відвідування:

 • в групах середнього та старшого дошкільного віку – 49,00 грн, групах раннього та молодшого дошкільного віку – 38,00 грн;
 • у закладах дошкільної освіти компенсуючого типу та закладах дошкільної освіти у спеціальних групах для дітей, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку з цілодобовим 5-денним перебуванням та 5-разовим харчуванням – 63,00 грн;
 • у закладах дошкільної освіти для груп з інтернатним режимом (7-денним цілодобовим) перебування та 5-разовим харчуванням – 70,00 грн.

Батьківська плата за харчування в закладах дошкільної освіти в міській місцевості становить 60 відсотків вартості харчування в день за дні відвідування дитиною закладу дошкільної освіти (29,40 грн - в групах середнього та старшого дошкільного віку, 22,80 грн – в групах раннього та молодшого дошкільного віку).

Батьківська плата за харчування в закладах дошкільної освіти в сільській місцевості становить 40 відсотків вартості харчування в день за дні відвідування дитиною закладу дошкільної освіти (19,60 грн - в групах середнього та старшого дошкільного віку, 15,20 грн - в групах раннього та молодшого дошкільного віку).

Звільнено від плати за харчування, згідно поданих документів:

 • дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • дітей з інвалідністю;
 • дітей із сімей у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України;
 • дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям";
 • дітей громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
 • дітей з числа внутрішньо переміщених осіб чи дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів (підтверджуючий документ - довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення ООС, АТО, рішення про встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів);
 • дітей у санаторних групах з малими і затухаючими формами туберкульозу, дітей у спеціальних групах, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку;
 • дітей у групах з інтернатним режимом перебування;
 • дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України (дітей з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту");
 • дітей, один з батьків яких брав/бере безпосередню участь в ООС, АТО (підтверджуючий документ - документ, що підтверджує безпосередню участь в АТО, ООС, забезпечення її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення ООС, АТО);
 • дітей, один з батьків яких отримав інвалідність (поранення) під час участі в ООС, АТО (підтверджуючий документ – документ, що підтверджує отримання поранення в ООС, АТО, копія посвідчення інваліда війни, що отримано в наслідок служби в зоні ООС, АТО на сході України);
 • діти із сімей, які мають трьох і більше дітей звільняються від плати за харчування на 50%.

Разом з тим, Програми "Харчування дітей пільгових категорій визначених законодавством в закладах загальної середньої та дошкільної освіти на 2022 рік" та вартості харчування в закладах загальної середньої та дошкільної освіти з 01.01.2022 року" та "Харчування дітей із сімей, які потребують соціальної підтримки в закладах загальної середньої та дошкільної освіти на 2022 рік" та встановлення вартості харчування з 01.01.2022 р." були прийняті 06 січня 2022 року. Батьківська плата за харчування в закладах дошкільної освіти в січні 2022 року була нарахована по встановленій вартості 2021 року. В лютому 2022 року централізованою бухгалтерією буде проведено перерахунок батьківської плати, так як дітки з 10 січня 2022 року харчуються за новими нормами та вартістю.

Читайте також:"Розпуск міської ради. Як відбувається? Для чого? І як це вплине на Кам’янець?".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Політична криза у Кам'янці-Подільському.
проголосували 484 відвідувачів
Розпустити міську раду.
64,5%
Висловити недовіру міському голові та достроково припинити його повноваження.
13,8%
Переобрати усіх: і мера, і міських депутатів.
14,7%
Мене все влаштовує, нікого переобирати не потрібно.
4,8%
Я не цікавлюсь політикою.
2,3%
#харчування #заклади освіти #їжа #діти #школа #садочок
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...