• Головна
  • Розпуск міської ради. Як відбувається? Для чого? І як це вплине на Кам’янець?
22:39, 14 січня 2022 р.

Розпуск міської ради. Як відбувається? Для чого? І як це вплине на Кам’янець?

Зображення: qimono

Зображення: qimono

Як нам з вами вже відомо 11 січня ввечері міський голова Михайло Посітко заявив у своєму відеозверненні про наміри розпустити міську раду.

Що це за процедура "розпуск ради"? Якими можуть бути причини та наслідки? Як вона відбувається? Як це вплине на наше місто?

На всі ці питання і навіть більше ми хочемо дати вам відповіді!

Отже, що взагалі собою являє процедура розпуску міської ради?

Міська рада - це орган, що представляє міську громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції й повноваження міського самоврядування, визначені Конституцією та законами України. Вона складається з депутатів обраних громадою, відповідно розпуск міської ради - це припинення її роботи та функціонування в такому складі в якому вона є на даний час.

Які причини розпуску міської ради?

У статті ЗУ 78 (Про місцеве самоврядування) зазначені кілька основних причин дострокового припинення повноважень ради, тобто її розпуску:

1) якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, цього та інших законів, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом;

2) якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені цим Законом, або рада не вирішує питань, віднесених до її відання;

3) передбачених законами України "Про військово-цивільні адміністрації", "Про правовий режим воєнного стану";

У нашому випадку, міський голова Михайло Посітко озвучив причини, чому хоче розпустити раду у своєму відеозверненні. Однією з основних причин є саме не бажання депутатів затвердити міський бюджет, за словами мера:

Депутати або не з’являються на пленарні засідання, або включають свої необґрунтовані вимоги...

Як відбувається процес дострокового припинення повноважень ради?

Поки у нас є лише звернення міського голови й вияв його намірів. Наступним етапом має бути рішення Верховної Ради, для цього Михайло Посітко має аргументувати свою позицію у зверненні.

Коли будуть вибори?

Якщо верховна рада України голосує за та приймає рішення розпуск міської ради то наступним кроком буде призначення дати дострокових виборів.

Вони призначаються не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень відповідної ради. Порядок проведення позачергових виборів рад визначається законом про вибори.

Як довго буде діяти рада, яку мають розпустити?

Рада, щодо якої Верховна Рада України прийняла рішення про призначення позачергових виборів, продовжує діяти до обрання нового складу відповідної ради.

Отже, поки нам доведеться очікувати розвитку подій, і сподіваємося що все це буде на благо нашого міста і нас самих, адже такі радикальні міри приймаються не просто так, а на благо Кам’янця.

Катерина Маланчина

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Політична криза у Кам'янці-Подільському.
проголосували 484 відвідувачів
Розпустити міську раду.
64,5%
Висловити недовіру міському голові та достроково припинити його повноваження.
13,8%
Переобрати усіх: і мера, і міських депутатів.
14,7%
Мене все влаштовує, нікого переобирати не потрібно.
4,8%
Я не цікавлюсь політикою.
2,3%
#політична криза #розпуск ради #міський голова #Посітко #вибори
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...