• Головна
  • Повне зупинення роботи загрожує К-ПНУ ім. І. Огієнка
23:44, 18 листопада 2021 р.

Повне зупинення роботи загрожує К-ПНУ ім. І. Огієнка

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

Застосувати заходи реагування у виді повного зупинення роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, поки навчальний заклад не усуне всі порушення вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Таке рішення 11 листопада ухвалив Хмельницький окружний адміністративний суд, задовольняючи позов Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області.

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області звернулось в Хмельницький окружний адміністративний суд з позовною заявою до Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка про застосування заходів реагування.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що подальша експлуатації будівель Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка із виявленими порушеннями вимог законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки створює загрозу виникнення пожежі та швидкого її розповсюдження, перешкоджає гасінню пожежі, проведення робіт з евакуації людей, що створює реальну загрозу життю та здоров'ю людей.

Відповідач подав відзив на позовну заяву, у якому зазначає, що оскільки станом на 07.09.2021 порушення, які зазначені в акті перевірки №378 від 16.07.2021 майже повністю усунуті, підстави для повного зупинення Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відсутні.

Натомість ГУ ДСНС Хмельничини у відповіді на відзив зауважило, що на об’єкті контролю [університеті] залишається не виконаними в повному обсязі 31 захід з питань пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту.

Пожежі відносяться до надзвичайних ситуацій, а загроза життю та здоров’ю людей виникає не лише при наявності порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що безпосередньо можуть до неї призвести, але й за наявності інших порушень по нездійсненню заходів щодо захисту людей від шкідливого впливу небезпечних чинників при вже виниклій пожежі або підвищують ризик розвитку пожеж, – зазначено в рішенні суду. 

Також суд вважає хибними твердження Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка щодо того, що станом на вересень порушення, які зазначені в акті перевірки, майже повністю усунуті.

Доводи відповідача, що більшість виявлених порушень були усунуті, є безпідставними, оскільки належним та допустимим доказом усунення порушень є акт перевірки з висновками про відсутність порушень, який може дійсно свідчити про такий факт. Проте таких доказів усунення порушень, виявлених позивачем під час перевірки і зафіксованих в акті від 16 липня 2021 року №378, суду не надано, – йдеться у рішенні суду.

При цьому суд зазначає, що усунення частини виявлених порушень не свідчить про відсутність загрози життю та здоров’ю людей та, як наслідок, відсутності підстав для застосування відповідних заходів реагування. Тож вважає недопустимою експлуатацію університету до повного усунення виявлених перевіркою порушень. А відсутність коштів не є підставою для невиконання вимог законодавства.

За рішенням окружного адміністративного суду, застосовано заходи реагування у вигляді повного зупинення роботи вишу за такими адресами у Кам’янці-Подільському:

  • вулиця Огієнка, 61;
  • вулиця Татарська, 14;
  • вулиця Гагаріна, 47;
  • вулиця Симона Петлюри, 1, 1а, 1Б і 3;
  • площа Польський Ринок, 6;
  • вулиця Суворова, 52;
  • вулиця Лесі Українки, 27 та 52;
  • вулиця Драй Хмари, 42;
  • проспект Грушевського, 2а, 44 і 31а.

До повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Проте рішення ще не набрало законної сили і може бути оскаржене в апеляційному порядку упродовж тридцяти днів.

Читайте також:"По Гагаріна у замкненій квартирі знайшли два тіла".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#суд #КПНУ #університет #рішення #закриття
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...