• Головна
  • У Кам'янці-Подільському виявили поховання 13-14 століття
09:00, 20 вересня 2021 р.
Надійне джерело

У Кам'янці-Подільському виявили поховання 13-14 століття

Фото: "Укрінформ"

Фото: "Укрінформ"

У Кам’янці-Подільському під час прокладання траншеї археологи виявили поховання жінки ХІІІ-ХIV ст., що є найдавнішим на території Старого міста.

Про це кореспонденту "Укрінформ" повідомив науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Петро Болтанюк.

Коли прокладалася траншея для земляного кабелю на схід від Вірменського бастіону в межах ділянки на вулиці Францисканська, 10, то наштовхнулися на поховання жінки віком до 30 років. Дослідження поховальної камери показали, що воно прямокутної форми і швидше за все це вже був дерев’яний гріб. Наявність кераміки всередині дає можливість попередньо припустити, що це - ХІІІ-ХIV ст. У неї на пальцях виявили два кільця, оздоблені псевдовиттям, що теж характерні для ХІІІ-ХIV ст, - зазначив Болтанюк.

За його словами, жінка похована головою на захід, що свідчить про християнську традицію. Вона похована у трипільському культурному шарі, адже поруч археологи виявили залишки житла ранньотрипільського періоду.

Як зауважив кандидат історичних наук, керівник Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції державного підприємства "Науково-дослідний центр "Охоронна археологічна служба" Інституту археології НАН України Павло Нечитайло, це поховання пов’язане з церквою, що стояла при в’їзді на Вірменський ринок.

Фахівці наголошують, що таке поховання є першим на території Старого міста. Раніше давньоруські поховання виявляли в Кам’янці-Подільському на території замку.

Далі рештки жінки досліджуватимуть антропологи з Інституту археології НАНУ.

Археологи здійснювали нагляд за траншеями, які проводить ТзОВ "Волинська електротехнічна компанія".

Участь у роботах брали Павло Нечитайло, Петро Болтанюк, магістант Національного університету "Києво-Могилянська академія" Євген Левінзон, магістанти Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка Ільдар Яхієв та Олександра Бєлік.

Як повідомляв Укрінформ, раніше археологічна експедиція під керівництвом Павла Нечитайла виявила у місті Городок на Хмельниччині поселення ранньоскіфського часу, VII ст. до н.е, залишки зруйнованого кам’яного замку та унікальні кахлі.

Розкопки у Кам'янці-Подільському, Фото: "Укрінформ"

Розкопки у Кам'янці-Подільському, Фото: "Укрінформ"

Читайте також: "На Хмельниччині браконьєри наловили електровудками риби майже на 20 тисяч гривень".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Ви провакцинуєтесь тому що?
проголосували 242 відвідувачів
Хочете себе захистити.
41,7%
Щоб мати можливість подорожувати.
5,8%
Вимагають на роботі.
18,2%
Щоб відвідувати розважально-спортивні заклади.
2,9%
Не вакцинуватимусь.
31,4%
#траншея #археологи #поховання #Старе місто #експедиція #поховання #історія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...