• Головна
  • Дорогу в напрямку села Пудлівці перетворили на сміттєзвалище
13:06, 5 липня 2021 р.

Дорогу в напрямку села Пудлівці перетворили на сміттєзвалище

Засмічення дороги в напрямку села Пудлівці. Фото: "3849.com.ua"

Засмічення дороги в напрямку села Пудлівці. Фото: "3849.com.ua"

У редакцію сайту "3849.com.ua" звернулись мешканці села Пудлівці Гуменецької сільської територіальної громади Кам’янець-Подільського району.

Люди обурені станом автомобільної дороги, яка сполучає Кам’янець-Подільський з селом, цим шляхом щодня курсує рейсовий автобус приміського сполучення. На відрізку автомобільного шляху менше, ніж 1 кілометр, просто "встелено" будівельним сміттям.

Зі слів мешканців села стало відомо, що періодично з’являються нові відходи, зазвичай будівельне сміття, тобто дана місцевість вже відома, набула "популярності" серед мешканців Кам'янеччини. Для того, щоб розібратись з питанням, куди ж дівати будівельне сміття, ми поспілкувались із працівниками департаменту ЖКГ Кам’янець-Подільської міської ради та дізнались, що є два варіанти, якими можна скористатись:

  • перший - замовити послугу вивезення сміття у будь-якій комунальній установі, наприклад, "Добробут", "Кам’янецький парк", "Спецкомунтранс" та ін. Організовано приїде транспортний засіб із причепом та вивезе все ваше сміття на полігон. Середня вартість послуги – 500 грн.
  • Другий спосіб - самому вивезти відходи на Кам'янець-Подільський полігон, обійдеться це вам у 17 грн за 1 куб.м.

Також ми запитали у юристки Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Ганни Петрик про відповідальність за несанкціоноване скидання відходів.

Відповідно до ЗУ "Про відходи", забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів, у тому числі побутових на території міст та інших населених пунктів та в інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров’я людини. Тобто, розміщувати відходи дозволяється лише у спеціально відведених для цього місцях, які не допускають негативного впливу відходів на довкілля та здоров’я людей.

Викидання сміття у не пристосованих для цієї мети місцях тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Так, у ст. 42 ЗУ "Про відходи" зазначено, що особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність за порушення встановленого порядку поводження з відходами, що призвело або може призвести до забруднення навколишнього природного середовища, прямого чи опосередкованого шкідливого впливу на здоров’я людини та економічних збитків.

Мешканці населеного пункту (громади)зобов’язані укласти на надання послуг із вивезення побутових відходів згідно зі ст. 35-1 Закону України "Про відходи", ст. 25 закону України "Про житлово-комунальні послуги" та п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 №1070 "Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів" відповідні договори. Відсутність договору є порушенням вимог законодавства у сфері поводження з відходами та правил благоустрою територій населених пунктів.

Чинним законодавством встановлена відповідальність за порушення правил благоустрою територій населених пунктів ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі КУпАП), а саме порушення правил благоустрою територій населених пунктів, наразі, тягне за собою відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 20 (340 грн) до 80 (1360 грн) НМДГ, а на посадових осіб та громадян-СПД - від 50 до 100 НДМГ (850-1700 грн).

Сьогодні, законодавство України не містить окремої норми, яка б встановлювала покарання за засмічення територій населених пунктів чи інших місцях, які не визначенні для вивезення сміття.

Слід зазначити, що у Верховній Раді з грудня 2019 року знаходиться на розгляді законопроєкт, відповідно до якого ці штрафи збільшуються у 10 разів. Так, пропонується накладати штраф за порушення правил благоустрою на громадян від 200 до 800 НМДГ (3400 - 13600 гривень), а для юридичних осіб - 500- 1000 НМДГ (8500-17000 гривень).

Тема забруднення довкілля сьогодні одна із найобговорюваніших на всіх рівнях суспільства, але варто пам’ятати, що завжди потрібно починати з себе.

Читайте також:"Ведення вагітності у Центрі сімейної медицини".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#екологія #Пудлівці #сміття #полігон відходів #засмічення
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...