• Головна
  • Олександр Слобожан: "Громади підтримують позицію щодо сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей"
12:28, 15 травня 2021 р.

Олександр Слобожан: "Громади підтримують позицію щодо сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей"

Фото: АМУ

Фото: АМУ

11 травня у Верховній Раді України відбулося засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування під головуванням Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. У засіданні взяли участь народні депутати України, голови обласних рад та облдержадміністрацій, міські голови, керівники всеукраїнських асоціацій місцевого самоврядування. Асоціацію міст України представляли Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та голови громад-членів АМУ. Участь у засіданні взяв член Правління АМУ, голова Славутської міської ради Василь Сидор.

Мета заходу - вироблення узгоджених законодавчих пропозицій щодо удосконалення регулювання умов для фінансової самостійності бюджетів місцевого самоврядування та спроможності територіальних громад, інформує Хмельницьке регіональне відділення Асоціації міст України.

Під час виступу Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан наголосив, що основні питання засідання Консультативної ради мають готові рішення для збільшення фінансової основи місцевого самоврядування. Він зауважив, що місцеве самоврядування прагне встановлення чесних і справедливих правил гри, щоб надавати послуги в муніципалітетах. Адже децентралізація – це в першу чергу спроможність органів місцевого самоврядування забезпечувати якісні послуги для громадян.

Олександр Слобожан розповів, що за підрахунками АМУ, з 2015 по 2020 роки було передано незабезпечених фінансовим ресурсом видаткових повноважень на 665,8 млрд грн. Це також впливає і на якість послуг, які надаються в муніципалітетах. Саме тому з’явилися ініціативи щодо збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів.

Виконавчий директор АМУ зауважив, що наразі важливим є питання розширення повноважень органів місцевого самоврядування у сфері місцевих податків та зборів. Крім того, необхідно розглядати питання боротьби з тіньовим використанням землі (зокрема, запровадження дієвих механізмів оподаткування неоформлених земельних ділянок); питання транспортного податку, який є джерелом надходжень до місцевих бюджетів; питання поетапної індексації земель; питання оподаткування нерухомості (щодо системи зміни податку на нерухоме майно, який має стати опорою і основою місцевого самоврядування).

Також він нагадав про необхідність прийняття законопроєктів №5244-3 та №5364, які передбачають забезпечення сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей суб’єктів підприємницької діяльності.

«Правління АМУ має чітке та однозначне рішення щодо забезпечення сплати ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей, яке насамперед підтримують маленькі громади. Водночас, на думку АМУ, якби було забезпечене безумовне виконання Податкового кодексу України, у громад не виникало питання, куди зараховувати ПДФО» - сказав О.Слобожан.

У своєму виступі міський голова Славути Василь Сидор вкотре підняв ряд важливих для місцевого самоврядування питань:

  • недопущення передачі на рівень місцевих бюджетів фінансового забезпечення закладів освіти та культури (дошкільних навчальних закладів, дитячих юнацьких шкіл, профосвіти), оплати комунальних послуг та енергоносіїв в галузі освіти та медицини, пільгового проїзду та зв’язку, утримання доріг комунальної власності. Водночас скасовано нічний тариф на освітлення, невирішеним залишається питання щодо компенсації різниці в тарифах через постій ріст енергоносіїв тощо;
  • виплата разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни, членам сімей загиблих (померлих) відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", що призводить до покладення на бюджет Славутської міської територіальної громади додаткових витрат, пов’язаних з невиконанням державою своїх зобов’язань;
  • соціально-економічна компенсація ризику населення, яке проживає на території зони спостереження;
  • невиплата заробітної плати медичним працівникам вторинної ланки.

На завершення Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан підкреслив: необхідно зрушити блок обговорення щодо податків, оскільки це додатково забезпечить надходження 20 млрд грн в бюджети українських громад.

Підбиваючи підсумки засідання, Голова ВРУ Дмитро Разумков зазначив, що обговорені та напрацьовані пропозиції, будуть узагальнені та у подальшому допоможуть зміцнити фінансову основу та спроможність органів місцевого самоврядування та наддадуть їм додаткові фінансові інструменти.

Читайте також:"АМУ наполягає на збільшенні відсотка ПДФО для бюджетів громад".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#АМУ #Асоціація міст України #засідання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...