• Головна
  • У Кам’янці-Подільському студентка, яка підпрацьовувала пекарем, отримала штраф
12:38, 5 травня 2021 р.
Надійне джерело

У Кам’янці-Подільському студентка, яка підпрацьовувала пекарем, отримала штраф

Фото: Ігор Стрільчук

Фото: Ігор Стрільчук

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд оштрафував на 17 тисяч гривень студентку, яка стажувалася пекарем в кав'ярні, за порушення правил карантину.

За матеріалами справи 16 січня о 19 год. 06 хв. у кав'ярні "Франсуа" на вул. Соборна, 19 у Кам’янці-Подільському дівчина працювала пекарем і здійснювала прийом відвідувачів у залі закладу. А це було заборонено робити постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 (у той час в Україні діяв так званий січневий локдаун), зазначено Єдиному державному реєстрі.

Однак студентка не визнала вини і пояснила: 16 січня перебувала у кав'ярні "Франсуа" на стажуванні, але працівника який стажував, не було на місці, а тому вона працювала одна. Фізична особа підприємець, яка прийняла її на стажування, зауважила, що заклад працює на виніс, інших обмежень не роз'яснювала.

На момент перевірки керівника в закладі не було, в ході перевірки жінка консультувала її по телефону, а пізніше спілкувалась в телефонному режимі з поліцейськими. Відвідувачів у закладі також не було.

Крім того, у трудових відносинах студентка не перебувала, проходила стажування, а тому, на її думку, воне не повинна нести відповідальності за виявлене правопорушення.

Натомість суд критично оцінив пояснення стажувальниці, оскільки факт прийому відвідувачів зафіксовано на відеокамеру поліцейськими. Крім цього, з її письмових пояснень випливає, що 16 січня вона перебувала на робочому місці в приміщенні кав`ярні "Франсуа", про те, що здійснювати прийом відвідувачів заборонено їй не було відомо, оскільки роботодавець не ознайомила з обмеженнями, які діяли на час карантину.

Свідок поліцейський пояснив, що 16 січня у під час перебування на чергуванні було помічено, що в кав'ярні "Франсуа" здійснюється прийом відвідувачів. В приміщенні була одна працівниця – пекар, яка повідомила, що ФОП дозволила відчинити заклад і працювати, оскільки, нібито законодавством робота подібних закладів не заборонена. Сама ж власниця перебувала у Хмельницькому, а коли вони зателефонували до неї, то остання повідомила, що їй відомо про роботу закладу і вона дозволила дівчині працювати, намагалась переконати в тому, що будь-яких законодавчих обмежень у роботі її закладу не існує.

У підсумку суд вважає, що вина студентки підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, відеозаписом, яким зафіксовано факт безперешкодного прийом відвідувачів у приміщенні кав'ярні, факт перебування на робочому місці неоформленого пекаря, факт прийому та відпуску громадян, письмовими поясненнями свідків, які пояснювали, що 16 січня 2021 року в приміщенні кав`ярні "Франсуа" здійснювався прийом відвідувачів, вхід був безперешкодним.

Суд не взяв до уваги пояснення порушниці, оскільки вони суперечать письмовим документам та об'єктивним доказам відеозапису. Її слова стосовно того, що вона перебувала лише на стажуванні і не знала вимог законодавства, на думку суду, не звільняє її від обов'язку виконувати правила карантину.

Крім великого штрафу, дівчина заплатить 454 грн судового збору.

Читайте також: "Квітень місяць подарував Кам'янцю-Подільському 69 малюків".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#суд #карантин #пандемія #штраф #студентка #пекарство #кав'ярня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...