• Головна
  • Земельний податок для фізичних осіб: що треба знати слухачам курсів "Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему" про земельні відносини
18:13, 23 квітня 2021 р.

Земельний податок для фізичних осіб: що треба знати слухачам курсів "Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему" про земельні відносини

Фото: "Агрополіт"

Фото: "Агрополіт"

На Хмельниччині учасники АТО (ООС), учасники бойових дій отримали 19458 дозволів на розроблення проектів землеустрою на земельні ділянки загальною площею майже 30,56 тисяч гектарів.

Загалом з початку запровадження ініціативи про надання учасникам бойових дій земельних ділянок до Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області із заявами про отримання землі звернулися 29520 військовослужбовців. Найбільше учасників бойових дій отримали земельні ділянки у Хмельницькому (3709), Кам'янець-Подільському (2877) та Старокостянтинівському (3545) районах Хмельницької області. На початок року військові використовують 14744 ділянок для ведення особистого селянського господарства. Для садівництва учасники АТО отримали 3459 ділянок площею 414 гектарів.

Слухачами весняних курсів "Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему" є 36 учасників бойових дій та члени їх сімей, для яких питання земельних відносин є дуже актуальним.

З метою підготовки слухачів курсів до організації та ведення власного бізнесу, доктором економічних наук, професором Подільського державного університету Чикурковою Аллою Дмитрівною була організована онлайн-зустріч слухачів із Марущак Наталією Василівно, начальницею Кам’янець-Подільського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок ГУ ДПС у Хмельницькій області.

Наталя Василівна проінформувала про тонкощі податкового зобов’язання щодо сплати земельного податку. Зокрема, йшлося про те, що власники земельних ділянок щороку зобов’язані сплачувати земельний податок, крім випадків, коли вони звільнені від плати за землю. Так, платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі. Об’єктами оподаткування є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки(паї), які перебувають у власності.

Плата за землю віднесена до місцевих податків і є однією із складових податку на майно. Тому встановлення ставок земельного податку належить до повноважень сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад, які встановлюють розміри ставок цього податку виключно в межах ставок, визначених Податковим кодексом України та затверджують їх своїм рішенням щороку до 15 липня.

Нарахування земельного податку фізичним особам здійснюють податкові органи за місцем знаходження земельної ділянки на підставі даних Державного земельного кадастру з урахуванням бази оподаткування земельним податком.

Базою оподаткування для розрахунку земельного податку є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації; площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування − не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь − не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для лісових земель − не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

Особливо зацікавила сдухачів інформація про пільги щодо сплати земельного податку

Існують пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб. Зокрема, відповідно до статті 281 Податкового кодексу України від сплати податку звільняються:

  • особи з інвалідністю першої і другої групи;
  • фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонери (за віком);
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
  • фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Проте, таке звільнення від сплати податку за земельні ділянки, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

  • для ведення особистого селянського господарства − у розмірі не більш як 2 гектари;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах − не більш як 0,25 гектара, в селищах − не більш як 0,15 гектара, в містах − не більш як 0,10 гектара;
  • для індивідуального дачного будівництва − не більш як 0,10 гектара;
  • для будівництва індивідуальних гаражів − не більш як 0,01 гектара;
  • для ведення садівництва − не більш як 0,12 гектара.

Для отримання пільги необхідно звернутись до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки із заявою про надання пільги та документами, що посвідчують право на пільгу:

  • посвідчення особи з інвалідністю або довідку медико-соціальної експертної комісії;
  • посвідчення батьків багатодітної сім’ї;
  • пенсійне посвідчення (за віком);
  • посвідчення "Учасник бойових дій", "Особа з інвалідністю внаслідок війни", "Учасник війни", "Член сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісти під час проходження військової служби", "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС", "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" (1-3 категорія) тощо.

Фахівець наголосила, що варто знати, якщо фізична особа станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги.

Сподіваємося, що інформація стане корисною слухачам під час роботи над розробкою бізнес-планів.

Читайте також:"В Колодіївці рибоохоронний патруль вилучив дві сітки з 17 екземплярами риби".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ПДУ #Норвегія #проєкт #військовослужбовці #земля
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...