• Головна
  • Історія Різдва Христового: для чого народився Ісус Христос
Релігія
10:57, 6 січня 2021 р.

Історія Різдва Христового: для чого народився Ісус Христос

Релігія
Фото: drehkopp

Фото: drehkopp

Різдво Христове вважається одним з головних християнських свят, встановленим на честь народження сина Божого Ісуса Христа від Діви Марії.

Свято Різдва належить до двунадесятых - дванадцяти найважливіших свят після Великодня.

Уперше свято Різдва Христового було відокремлене від Хрещення в Римській церкві в першій половині IV століття при папі Юлієві.

Коли святкують Різдво?

Православна церква відмічає Різдво 7 січня (25 грудня за старим стилем), а католицька - 25 грудня.

Така традиція виникла через введення в Європі в XVI столітті григоріанського календаря.

На території України і Росії тільки в ХХ столітті перейшли на європейське літочислення. Однак православна церква не прийняла новий календар і продовжує рахувати християнські свята за старим юліанським календарем.

Історія Різдва

Згідно з Євангелієм, Ісус Христос народився в місті Віфлеємі.

Коли імператор Октавіан Август вирішив провести перепис населення Римської імперії, Марія і Йосип Обручник вирушили у Віфлеєм, щоб внести свої імена в список.

Вільних місць в готелях міста не знайшлося, і їм довелося ночувати в печері, яка використовувалася як хлів для худоби.

У цій печері Діва Марія народила Ісуса і поклала його в ясла. Першими гостями божественного Немовляти були не царі і вельможі, а прості пастухи, яким Ангел сповістив про Різдво Христове:

Я сповіщаю вам велику радість, яка буде усім людям: бо нині народився вам в місті Давидовому Спаситель, Який є Христос Господь! І ось вам знак: ви знайдете Немовля в пеленах, яке лежить в яслах (Лк 2, 10-12).

Пастухи першими поспішили вклонитися новонародженому Спасителеві. В цей час з дарами Цареві Світу йшли волхви зі сходу (волхви - це древні мудреці). Вони чекали, що незабаром нa землю повинен прийти великий Цар Світу, а дивовижна зірка вказала їм шлях в Єрусалим.

Волхви принесли Немовляті дари: золото, ладан і смирну. Ці дари мали глибокий сенс: золото принесли як Цареві у вигляді данини, ладан як Богові, а смирну як людині, яка має померти (смирною в ті далекі часи помазували померлих).

Але була на світі людина, яка бажала смерті Спасителеві. Цар Ірод, який бачив у Богонемовляті претендента на царський престол, наказав убити у Віфлеємі і його околицях всіх хлопчиків до двох років.

Ірод розраховував, що серед убитих буде і Син Божий. Тоді було згублено 14 тисяч немовлят, яких вважають першими мучениками за Ісуса Христа. Тому в Різдвяні дні церква шанує пам’ять святих Безневинних Немовлят Віфлеєму.

Для чого народився Ісус Христос?

Усім відомо, як і коли народився Ісус Христос. Проте набагато важливіше знати і розуміти, для чого народився Син Божий, з якою метою він прийшов у наш світ.

Правильне розуміння призначення втілення Бога в людському тілі впливає на наше справжнє життя і життя прийдешнє, вічне.

Читаючи опис приходу в наш світ Христа-спасителя в Євангелії Святого Апостола Іоанна, знаходимо такі рядки:

Бога не бачив ніхто ніколи; єдинородний Син, сущий в недрі Отчому, Він явив (Ин. 1:18).

Пізніше Ісус сказав:

І хто бачить мене, бачить того, хто послав Мене (Ин.12:45).

Дослідивши біблійну історію від кн. Буття, ми можемо знайти опис історій, де люди бачили Бога.

Очевидно, в наших текстах Іоанн не має на увазі просте фізичне бачення, дотик вигляду Всевишнього очима. Але виразно проступає тенденція в житті людини відвертатися від Бога, забувати Його, порушувати Його Закон, що встановлює принципи поведінки щодо ближнього.

Можна виявити і той факт, що навіть люди, вірні Богові, які йшли за Ним, виконували Його веління і гідно служили Господові, не завжди цілком розуміли Його, Його провидіння, Його дії, його ставлення до них та інших людей. І навіть Ангели, які мешкають на Небесах і знаходяться в постійній безпосередній присутності Всевишнього, не розуміють до кінця Його діянь, Його Любові, Його ставлення до Його Творіння (Ап. Петро пише, що в таємницю Христового земного життя і хресної смерті "бажають проникнути Ангели" (1Петр.1:12).

Життя Ісуса Христа - Бога, який втілився в людському тілі, відкрило для всього всесвіту милосердний і люблячий характер Бога, стало прикладом для нас, щоб ми поступали у цьому світі так, як Він поступав.

А ось що Сам Ісус сказав про причину свого народження:

Я на те народився і на те прийшов у світ, щоб свідчити про істину; всякий, хто від істини, слухає голосу Мого (Ин.18:37).

До того моменту, коли прийшов час народитися Христу, люди настільки далеко відійшли від Бога і Його шляхів, що навіть серед обраного Богом для передачі Його Слова людству народі запанували морок і невіра. Ті, хто повинен був учити народ небесним істинам, самі не розуміли і спотворювали їх, а своє положення використали не для служіння людям, а для затвердження свого авторитету і влади, для наживи. Христос народився, щоб принести Світло Небесної Правди на землю і викрити темні справи і псевдовчення тодішнього духовенства.

Перед народженням Ісуса, Ангел, який явився уві сні Йосипу, сказав:

Народить же Сина, і наречеш Йому ім’я Ісус, бо Він врятує людей Своїх від гріхів їх (Мф.1:21).

Христос часто і абсолютно правильно називається Спасителем. Слова Ангела, що є Божим одкровенням Йосипу, говорять що порятунок від гріха (ведучого до смерті), можливо, через Ісуса Христа.

Тут варто привести слова Апостола Петра, який за натхненням Святого Духа стверджував, що немає іншого імені під небом, даного людям, яким належало б нам врятуватися.

Сьогодні існує безліч поглядів, безліч течій, безліч шкіл, що нібито ведуть до Бога, але Слово Боже однозначно і незаперечно стверджує, що єдиний шлях до порятунку від гріха і смерті - через прийняття жертви Ісуса Христа, покаянні і залишенні колишніх злих шляхів.

Читайте також:"В селі Колибаївка у п'яного водія відібрали права".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Різдво #Різдво Христове #свято #релігія #церква
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...