• Головна
  • Через коронавірус люди почали частіше зловживати алкоголем
14:39, 12 грудня 2020 р.
1
Надійне джерело

Через коронавірус люди почали частіше зловживати алкоголем

Фото: "Медицина Кам'янця"

Фото: "Медицина Кам'янця"

Надмірне споживання алкоголю – одна з характерних рис нинішньої пандемії. Між тим, життя без спиртних напоїв цілком можливе навіть в умовах стресу.

Про це вирішили поговорити із лікарем-наркологом КНП "Лікувальний діагностично-консультативний центр" Кам’янець-Подільської міської ради Василем Степановичем Лавренчуком, інформують на Фейсбук-сторінці "Медицина Кам'янця".

- Вчені багатьох країн стверджують, що споживання алкогольних напоїв значно зросло під час пандемії COVID-19.

- Це явище викликане стресом, тривогою та ізоляцією, - розпочинає розмову Василь Степанович, - У нашій країні, де традиції пиятики споконвічні, сприймають випивку як важливу частину механізму адаптації до умов пандемії COVID-19.

До прикладу, американці, провівши спеціальне дослідження з опитуванням 6000 людей, зокрема з’ясували, що жінки стали більш схильні до зловживання алкоголем у цей непростий час.

Частота вживання алкогольних напоїв зросла у США загалом на 14 відсотків, а серед жінок таке зростання сягало 17 відсотків.

- Як Ви можете пояснити, що дослідники отримали такі неочікувані дані щодо жінок?

- Це, мабуть, найбільш вражаюче відкриття і говорить про більш чутливу нервову систему жіночої статі, яка не завжди справляється з викликами, які приносить пандемія.

Я б виділив так званий "стрес мами-вчителя", коли діти знаходяться вдома і відвідують заняття в школі у онлан-режимі, малечу доводиться теж залишати вдома, а не водити у дитсадок.

Зараз у багатьох жінок немає розділової лінії між материнством та роботою. Відбувся перехід від нормального структурованого життя до хаосу, і для багатьох алкоголь – спосіб упоратися з цим.

Наше життя змінилося настільки різко, що деякі люди відчувають потребу винагородити себе за роботу вдома, цілодобову турботу про дітей та обмежені джерела задоволення, через що алкоголь вживається частіше. Тому почастішали випадки сімейного насилля, розлучення, побутового травматизму, криміналу.

Про зростання споживання алкогольних напоїв повідомляли при опитуванні представники більшості демографічних категорій, але особливого розповсюдження це явище набуло серед людей у віці від 30 до 59 років.

Надмірне вживання алкоголю може призвести до негативного впливу на фізичне здоров'я, появи або погіршення вже існуючих проблем психічного здоров'я, таких як тривожність або депресія, які самі по собі можуть наростати під час COVID-19.

- Як мотивують люди збільшення вживання алкоголю?

- 53 відсотки сказали, що намагаються впоратися зі стресом, 39 відсотків прагнуть полегшити нудьгу, а 32 відсотки намагаються впоратися з проблемами психічного здоров'я.

Також хочу підкреслити, що одним з можливих наслідків загального погіршення здоров’я населення, пов'язаного з надмірним вживанням алкоголю, крім хвороб серця та розладу дихання, ослаблення імунітету може бути погіршення прогнозу перебігу захворювання на коронавірус.

- Щоб Ви б рекомендували людям напередодні новорічних та різдвяних свят, які скоріше всього українці проведуть в умовах локдауну?

- Перш за все, закликаю всіх до вироблення здорового розпорядку дня, який складається з достатнього сну, пробудження в звичайний час, раціону із поживних здорових страв протягом дня та великої кількості фізичних вправ на фоні дотримання простих правил карантину і толерантного відношення до спиртних напоїв.

Щоб впоратися з COVID-19, не зловживаючи алкоголем, раджу наступні заходи, що знижують стрес і відволікають розум, такі як, прогулянки, читання книжок або робота по домашньому господарству, домашнє спілкування в родині.Ви можете організувати регулярні дзвінки та віртуальні зустрічі з друзями та близькими людьми, або особисто спілкуватися з ними, дотримуючись безпечних вказівок щодо соціального дистанціювання та носіння масок.

Читайте також:"Юні кам'янчани - найкращі техніки області".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікар #нарколог #споживання алкоголю #пандемія #статистика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
при желании. видя у себя зависимость(и). "12шаг прогм" на дому. попытки преодолевания возможны? видя свои зависимости. потом/завтро/с Пн. и Мужское Движение ю. Dislive_me сай
13 грудня 2020 р., 05:54
оковита губить(
Оголошення
live comments feed...