• Головна
  • У Кам'янці-Подільському проведено майже 200 тестів на гепатит
17:01, 30 листопада 2020 р.
Надійне джерело

У Кам'янці-Подільському проведено майже 200 тестів на гепатит

Фото: "Медицина Кам'янця"

Фото: "Медицина Кам'янця"

Зараз в Україні проходить Європейський тиждень тестування на ВІЛ та на вірусні гепатити В і С. Його було запроваджено у 2013 році. Другий рік поспіль цей захід проводиться у травні та листопаді.

Майже мільйон українців не знають, що мають у своєму організмі вірус гепатиту С. Ще 60 тисяч не знають про свій ВІЛ-позитивний статус - це дані МОЗ України.

На Фейсбук-сторінці "Медицина Кам'янця" директор КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Кам’янець-Подільської міської ради Тетяна Іванівна Кузняк повідомляє:

Проведення тестів на ВІЛ та гепати входить у перелік тих послуг, які повинен надавати сімейний лікар. Тести у міських амбулаторіях є. Звертаю увагу, що тестування проводиться постійно, але не рутинно, а згідно показів до такого тестування - коли є підозра на можливість таких вірусних захворювань. (Коли у пацієнтів є скарги, які не вкладаються в типову картину певного захворювання, у громадян з груп ризику тощо.)

Людина і особисто може звернутись до свого сімейного лікаря із проханням протестуватись, якщо є певні підозри щодо інфікування ( мала контакт із чужою кров’ю, покололась голкою від шприца невідомого походження тощо). Усі тести безкоштовні.

За 11 місяців 2020 року лікарями у міських амбулаторіях проведено 160 тестувань на гепатит В і С, шість із них були позитивними. Пацієнти направлені на до обстеження до лікаря-інфекціоніста.

Також проведено 33 тести на ВІЛ, усі були негативними.

Наразі лікарі нагадують, що вчасне виявлення вірусів в організмі гарантує найменшу шкоду вашому здоров’ю. Адже чим раніше вірус знайдено, тим швидше людина потрапляє під медичний нагляд і розпочинає лікування.

Наразі повністю вилікуватися від ВІЛ неможливо. Натомість сучасна антиретровірусна терапія гарантує повноцінне та здорове життя усім людям, що мають ВІЛ.

Гепатиту С можна позбутися повністю за 3 або 6 місяців. Держава закуповує якісні та безпечні ліки, які може отримати кожен хворий на гепатит С. Цього року в Україні є 29 815 курсів для лікування від вірусного гепатиту С. Тобто держава може вилікувати майже 30 000 українців безкоштовно.

Читайте також: "У Кам'янці затримали чоловіків, які викрали у дніпрянина більше 700 тисяч гривень".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Тільки на обіди, близько 100 грн на тиждень.
34,8%
В середньому 50 грн в день, за тиждень - 250 грн.
47,2%
100 грн в день, за тиждень десь 1000 грн виходить.
11,2%
Від 100-200 грн в день.
1,1%
Я не даю своїй дитині гроші на кишенькові витрати.
5,6%
#тестування #ВІЛ #вірус гепатиту #ліки #здоров'я #медицина #Тетяна Кузняк
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...