• Головна
  • Чорна п'ятниця: історія та ажіотаж довкола акційного дня
09:50, 20 листопада 2020 р.

Чорна п'ятниця: історія та ажіотаж довкола акційного дня

Зображення: A3DigitalStudio

Зображення: A3DigitalStudio

"Чорна п'ятниця" - п'ятниця після Дня подяки у США. З неї починається традиційний різдвяний сезон розпродажів. Оскільки День подяки припадає на четвертий четвер листопада, "чорна п'ятниця" випадає у проміжок часу з 23 по 29 листопада. Цього року цей день припадає на 27 листопада.

Історія найприбутковішого для маркетингу дня розпочинається ще у другій половині XX століття.

Є безліч версій, щодо походження "чорної п‘ятниці". Одна з цих історій стверджує, "чорна п‘ятниця" у Сполучених Штатах Америки сформувалась випадково. Після святкування Дня подяки чоловіки й жінки брали собі "лікарняний" через погане самопочуття, хоча в цей час могли випадково в одному з магазинів чи на прогулянці у парку зустріти своїх колег з роботи, чи потрапити на очі власному керівнику.

Чому чорна п‘ятниця? Про це розповідає ще одна з версій цього дня. Відомо, що в кожній країні в бухгалтерській документації збитки та прибутки позначають різними кольорами, але саме в американському суспільстві чорним кольором відзначають прибутки. Зазвичай покупці займають чергу ще з вечора, щоб зранку, як найшвидше, потрапити до магазину та купувати речі за зниженою ціною, а не обирати з тих які залишились. Статистика у світі дивує, адже лише за 2019 рік прибуток в "чорну п‘ятницю" становить понад 7,5 млрд доларів. Знижки в магазинах сягають понад 70-80%, це стосується магазинів з різною продукцією, розпочинаючи від побутової хімії та закінчуючи ґаджетами, технікою для дому. Не дивно, що саме електроніка популярніша за всі категорії товарів, саме на неї щороку витрачають 40% від всього доходу за 2019 рік це приблизно 2,9 млрд доларів.

Чорна п'ятниця: історія та ажіотаж довкола акційного дня, фото-1, Зображення: A3DigitalStudio

Зображення: A3DigitalStudio

Та чи "безпечне" це свято? Чи вигідний це маркетинговий хід? Зараз намагатимемось розібратись. Наведемо декілька прикладів:

  • 2008 рік розпочалась "чорна п‘ятниця" у відомій сітці ТРЦ "Walmart", шалений натовп покупців на смерть затоптав одного з працівників торгового центру Джімітая Дамура на Лонг-Айленді.
  • 2009 рік літній чоловік вирвав з рук жінки вільний візок для продуктів, що призвело до сутички, яка закінчилась госпіталізацією з важкими травмами.
  • Житель Лас-Вегаса придбав собі телевізор у популярній мережі магазинів та по дорозі додому його зустрів озброєний зловмисник, який теж був не проти нового телевізора. Власник телевізора отримав декілька вогнепальних поранень у живіт після чого зловмисник втік разом із покупкою.

З цих історій можна зробити висновок, що економія так затьмарює розум суспільства, що всі моральні та етичні цінності відходять на другий план, адже головним є тільки ціль, придбати дорогу річ за безцінь.

Як проходить "чорна п‘ятниця" в Україні? Чи реально отримати знижку в будь-якому магазині більше ніж 5%?

Звичайно отримати товар зі знижкою можливо, але чи дійсно ви придбаєте щось за зниженою вартістю, а не просто з цінником на жовтому папері чи мінусом на початку суми?

На жаль, більшість торгових марок так і працюють, адже вони нічого не втрачають, лиш замінюючи цінник білого кольору на червоний чи жовтий, покупець зважує усі плюси та мінуси, а згодом приходить до висновку, що покупка буде дійсно вигідною, і ось він вже з придбаним ноутбуком виходить із магазину з посмішкою, знаючи, що йому посміхнулась фортуна. Хоча є і добросовісні магазини та торгові центри, які щедрі на знижки для своїх покупців.

Хоч за океаном це "свято Економії" давно всім знайоме, в Україні цей день ще набуває популярності.

Читайте також:"У Кам’янці капітан поліції врятував чоловіка від суїциду".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Тільки на обіди, близько 100 грн на тиждень.
34,8%
В середньому 50 грн в день, за тиждень - 250 грн.
47,2%
100 грн в день, за тиждень десь 1000 грн виходить.
11,2%
Від 100-200 грн в день.
1,1%
Я не даю своїй дитині гроші на кишенькові витрати.
5,6%
#Чорна п'ятниця #Black Friday #розпродаж #історія свята
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...