• Головна
  • Маленькі кам'янчани приєдналися до Ночі кажанів
15:54, 10 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Маленькі кам'янчани приєдналися до Ночі кажанів

Фото: "t1.ua"

Фото: "t1.ua"

Однією із найбільш незвичайних природоохоронних дат є Ніч кажанів.

З 1997 року це загальноєвропейська природоохоронна акція, в якій беруть участь всі країни, що є сторонами Угоди про збереження кажанів у Європі – EUROBATs (діє з 1991 року, ратифікована ВРУ 19 травня 1999 року), зазначає ПНВО.

Мета угоди – узгодження дій, розроблення і провадження європейськими державами спільних заходів щодо збереження кажанів та місць їх перебування. Одним із пріоритетів діяльності в рамках Угоди є підвищення екологічної свідомості населення стосовно важливості збереження кажанів.Кажани – дивовижні ссавці, які завдяки своїй будові оволоділи мистецтвом польоту. Вони ведуть нічний спосіб життя, їх зір пристосований тільки до темряви.

Зате у кажанів чудово розвинені нюх і слух, які допомагають полювати і орієнтуватися в просторі, а також унікальна здатність до ехолокації, якою також наділені дельфіни.Всі види кажанів, що мешкають в Україні і загалом Європі – комахоїдні тварини.

Багато видів кажанів перебувають на межі зникнення. Проблема особливо загострилася в останні десятиліття, це пов’язано з вирубкою дуплистих дерев (саме в дуплах більшість цих звірків знаходить притулок), із застосуванням різних отрутохімікатів (кажани гинуть, наївшись "отруєних" комах) і переслідуванням з боку людини – через елементарне незнання та забобони.Проведення в Україні ночі кажанів є значною подією, оскільки на території нашої держави всі види рукокрилих занесені до Червоної книги України та потребують охорони.

У рамках відзначення ночі кажанів під керівництвом керівника гуртка "Ляльковий театр" Гламозди Н.В. провели інтерактивну гру "Цікаві факти про кажанів". У заході взяли участь вихованці школи №7. За активну участь нагородженні дипломом від Національного природного парку "Подільські товтри".

Читайте також: "Кам'янчанка Аліна Матвійчук вперше потрапила у битву чорних".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Володимира Мельниченка
58,1%
Михайла Посітка
41,9%
#акція #кажани #факти #Ніч кажанів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...