• Головна
  • Світлана Онищук про місце, де народжуються зірки
"Знайомі незнайомці"
12:00, 10 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Світлана Онищук про місце, де народжуються зірки

"Знайомі незнайомці"
Світлана Онищук засновниця "Простору розвитку "StarHouse"

Світлана Онищук засновниця "Простору розвитку "StarHouse"

Спецтема від "3849.com.ua" - "Знайомі незнайомці". Журналісти сайту будуть знайомити читачів із кам'янчанами, які заслуговують уваги своїми вчинками, талантами, діяльністю.

Існує думка, що навчання та виховання дітей – це лише нудна теорія, конспекти та домашні завдання до третьої ночі, знервовані діти та втомлені батьки, а інколи й сусіди. Проте є місце, де цю тенденцію успішно змінюють. "Простір розвитку "StarHouse" уже не один рік відкриває свої двері дітям, котрі хочуть пізнавати світ і вчитись чомусь новому. Світлана Онищук, керівник "Простору розвитку "StarHouse", сьогодні є центром нашою уваги. Адже саме вона розвіює кліше "про нудне навчання" і відкриває дітям місце, де вони можуть навчатись, розвиватись та втілювати свої мрії в життя.

Світлана Онищук – практикуючий психолог, гештальт- та арт-терапевт. Являється сертифікованим спеціалістом у сфері практичної психології. У своїй роботі використовує гештальт-терапевтичний підхід та арт-терапію. У 2018 році відкрила "Простір розвитку "StarHouse". Головний вектор діяльності Світлани – навчання, виховання та розвиток дітей різного віку. А також робота з батьками, які мріють виховати успішних та щасливих дітей.

- Як виникла ідея створити простір розвитку для дітей? Що Вас або хто Вас на це надихнув?

- Ідея створення "Простору розвитку "StarHouse" виникала з маленької мрії та бажання зрозуміти своїх дітей. Коли мій син був підлітком, ми як і мільйони батьків в усьому світі зіткнулися з тим, що нам з чоловіком було важко зрозуміти, що йому насправді потрібно в тій чи іншій ситуації, як зробити так, щоб він частіше посміхався і проводив час у реальному світі, а не перед монітором свого комп’ютера. Ми втрачали зв’язок із нашою ж дитиною. В ті поодинокі моменти, коли син згоджувався з нами поспілкуватись, він ставив мені питання, на які я довго шукала або взагалі не могла знайти відповіді. Це пригнічувало. Тому, коли син вкотре поставив мені питання, на яке я не змогла відповісти. А саме він запитав мене: "В чому сенс життя?". Я зробила перше, що спало на думку – залізла в Інтернет. Коли в пошуковій системі я ввела своє запитання, на одній зі сторінок натрапила на лекцію Шалви Амонашвілі про зміст життя, гуманну педагогіку, методи виховання підлітків та про те, як знайти до них підхід. Після цієї лекції я зрозуміла як говорити зі своєю дитиною, як йому допомогти і що йому насправді потрібно. А ще знайшла напрямок в якому я б хотіла навчатись, розвиватись, працювати. Я вступила у ВНЗ на психолога. У Києві відвідувала педагогічні читання, де спікером була саме та людина, яка допомогла мені знайти вектор моєї подальшої діяльності – Шалва Амонашвілі. Тоді я остаточно впевнилась, що гуманна педагогіка – "це моє" і я хочу пов’язати життя саме з нею. Далі були навчання у Грузії, робота з дітками з усього світу у таборі, де проходило навчання та мрія відкрити щось подібне у рідному місті.

Тому, можна сказати, що "StarHouse" з’явився завдяки моєму синові, котрий був "незручним підлітком" і Шалві Амонашвілі, котрий навчив, як з цим підлітком спілкуватись і надихнув на нові звершення.

- Що Вас надихнуло на створення "Простору" ми дізнались. А з чого розпочалась безпосередньо робота над його відкриттям?

- Повернувшись додому, і повагавшись пів року, я все ж зібрала дітей своїх працівників, знайомих, зняла невеличке приміщення і ми разом з Сергієм Боднаром відкрили гурток малювання, де навчання проводилось без примусу і натиску з використанням принципів гуманної педагогіки й чітким розумінням, що все це ми робимо не для оцінок і не для результату, а для дитини, для того, щоб вона відкрилась і знайшла в собі бажання творити. Далі ми започаткували Бізнес-школу, куди почали приходити й підлітки. На цьому етапі мені дуже допомагала Наталка Онищук, котра взяла частину роботи з підлітками на себе. З часом гуртків ставало все більше. Кількість діток росла. І ми вирішили переїжджати. Шукаючи приміщення, звернули увагу на Нову будову, і поспілкувавшись з керівниками, отримавши підтримку і прийнятні для нас умови – ми переїхали. Ось так "StarHouse" знайшов свій дім. Згодом ми познайомились з Ольгою Криловою, Віктором Ніколишеним, Галиною Коротенко і розпочали роботу над літнім табором та іншими гуртками.

Світлана та Наталія Онищук

Світлана та Наталія Онищук

- Яку мету Ви ставили перед собою, створюючи простір?

- Створити місце, де кожна дитина змогла б відкривати у собі нові таланти, вміння і навички. Могла займатись тим, що любе, при цьому активно навчатись і розвиватись. Місце, де б лунав лише сміх. І, навіть, невдачі сприймалися як досвід, а не кінець світу. Місце, де можна творити, не заганяючи себе в рамки програми. Місце, живого спілкування для дітей та підлітків. Місце, де не потрібні гаджети. Адже і так цікаво.

- Чи вдалось Вам досягти цієї мети?

- Думаю, що так. Адже, якщо Ви зайдете до нас у гості, то переконаєтесь, що таку атмосферу щастя, взаєморозуміння і взаємосприйняття як в "StarHouse" важко знайти. А ще у нас ніхто "не тупить" в телефонах, а це вже багато про що говорить.

- Чому саме простір розвитку для дітей та підлітків, а не для дорослих?

- Я б не сказала, що "StarHouse" лише про дітей. Ми ведемо активну роботу з батьками. У нас є гуртки, які з задоволенням відвідують дорослі. Багато майстер-класів розробленні для того, щоб їх відвідували батьки з дітьми. Окрім цього ми влаштовуємо фестиваль "Мами", котрий збирає цікавих і успішних жінок з усієї країни. Тому "StarHouse" – це про всіх, не лише дітей.

- Звідки взялася назва "StarHouse"?

- Ще до переїзду ми з дітьми вирішили, що нашому "Клубу за інтересами" потрібна класна назва. От ми почали придумувати. Ой, скільки там було варіантів і смішних, і зовсім недоречних. Були дуже гарні й класні. Але ми зупинились на "StarHouse" - дім для зірок. Гасло теж придумали діти: місце, де народжуються зірки. До речі, назва "StarHouse" запатентована. Тому ми єдині в Україні.

- Як з’явився логотип?

- Логотип зірку та наш талісман совушку ми розробляли з дуже важливими для мене людьми, котрі були зі мною із самого початку створення "Простору" – Вікторією Відлацькою та Сергієм Боднаром. Вікторія придумала концепт цих двох символів, Сергій втілив цей концепт у життя. Так у нас і з’явилися лого та талісман, які, як не дивно, стали улюбленцями не лише дітей, а й дорослих.

- Скільки у "StarHouse" гуртків?

- На сьогодні у "StarHouse" працює 15 творчих студій для дорослих та дітей, кабінет логопеда та психолога, студія звукозапису, дитячий садочок гуманної педагогіки та гурток з підготовки до школи. У нас точно нікому не буде сумно. А ще щотижня ми проводимо цікаві майстер-класи для діток різного віку. Плануємо цікавинки і для дорослих, тому слідкуйте за нашими новинами, буде весело і корисно.

- Що найбільше Вам подобається у Вашій роботі, як керівника "StarHouse"?

- Віддача дітей. Коли ти заходиш у "Простір", а до тебе всі біжать обійматися, розповідати як в них пройшов день і що вони сьогодні робили – це відчуття, які важко передати словами. Але саме вони змушують кожного ранку їхати на роботу і придумувати, творити і робити все, щоб вогонь в очах дітей завжди був таким живим і яскравим.

- Про що Ви мрієте?

- Про ґранти для дітей. Є дуже багато неймовірно талановитих дітей, але, на жаль, через брак коштів вони не можуть навчатися в тих закладах, де б вони могли відкритись ще більше, брати участь у міжнародних конкурсах, змаганнях, відвідувати майстер-класи та лекції за межами міста тощо. Дуже хочеться, щоб знайшлись люди, котрі могли б допомагати таким дітям фінансово. Адже важко спостерігати за тим, як мрії дітей руйнуються через банальний брак коштів. Тому, якщо є хтось, хто готовий допомогти хоча б одній дитині втілити її мрію в життя, відгукніться.

- Яким ви бачите "StarHouse" через 5-10 років?

- Величезним закладом з десятками різних студій, де кожний може робити те, що насправді хоче, вчити те, що хоче, експериментувати та отримувати від цього не лише задоволення, але і користь. Мрію про франшизу. Щоб "StarHouse" з’явився в інших містах України. І щоб у кожному місті був такий от маленький затишний дім саме для дітей та підлітків, в якому вони можуть бути собою, відкривати себе, відкриватись світові, долати перешкоди і впевнено йти до своєї мети.

Світлана Онищук засновниця простору, де народжуються зірки

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Світлана Онищук #СтарХаус #прострі розвитку #інтерв'ю #StarHouse
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Спецтема від "3849.com.ua" - "Знайомі незнайомці". Журналісти сайту будуть знайомити читачів із творчим масивом Кам'янця-Подільського, щоб імена тих, які відомі далеко за межами міста або й країни були відомі у рідному краї.
Оголошення
live comments feed...