• Головна
  • Подільський державний аграрно-технічний університет приєднався до Великої Хартії Університетів
12:43, 13 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Подільський державний аграрно-технічний університет приєднався до Великої Хартії Університетів

Фото: ПДАТУ

Фото: ПДАТУ

Magna Charta Universitatum – документ, що визначає фундаментальні принципи діяльності університетів світу і є свідченням міжнародного визнання.

У 1986 році один з найстаріших університетів Європи у місті Болонья (Італія) звернувся до провідних університетів з пропозицією скласти та підписати документ, в якому були б сформульовані основні цінності та принципи університетської освіти. Цю ідею підтримала наукова, освітянська та політична еліта Європи. У 1988 році цей документ підписали 388 ректорів кращих вищих навчальних закладів світу (серед них було і два українських – Харківський ім. В. Н. Каразіна та Дніпропетровський державні університети) в урочистій обстановці у присутності багатьох представників громадськості, урядовців і духовенства підписали Magna Charta Universitatum, повідомляє відділ міжнародних зв'язків ПДАТУ.

За тридцять років дії Хартії її підписали понад 800 університетів з 86 країн світу.

Метою Хартії стало відзначення найважливіших цінностей університетських традицій і сприяння тісним зв'язкам між університетами Європи. Він визначає основні принципи, якими мають керуватись університети, щоб забезпечити розвиток освіти та інноваційний рух у світі, який швидко змінюється:

1. Університет є самостійною установою усередині суспільств із різною організацією, що є наслідком розходжень у географічній і історичній спадщині. Він створює, вивчає, оцінює і передає культуру за допомогою досліджень і навчання. Для задоволення потреб навколишнього світу його дослідницька і викладацька діяльність повинна бути морально й інтелектуально незалежною від будь-якої політичної й економічної влади.

2. Викладання і дослідницька робота в університетах повинні бути нероздільні для того, щоб навчання в них відповідало потребам, що змінюються, запитам суспільства і досягненням у науковому знанні.

3. Свобода в дослідницькій і викладацькій діяльності є основним принципом університетського життя. Керівні органи й університети, кожний у рамках своєї компетентності, повинні гарантувати дотримання цієї фундаментальної вимоги. Відкидаючи нетерпимість і будучи завжди відкритим для діалогу, університет є ідеальним місцем зустрічі викладачів, що здатні передавати свої знання і володіють необхідними засобами для їхнього удосконалювання за допомогою досліджень і інновацій, і студентів, що мають право, здатність і бажання збагатити свій розум цими знаннями.

4. Університет є хоронителем традицій європейського гуманізму. У здійсненні свого покликання він постійно прагне до досягнення універсального знання, перетинає географічні і політичні кордони і затверджує нагальну потребу взаємного пізнання і взаємодії різних культур.

Рада правління щороку (у вересні) проводить конференції в Болоньї з питань утілення принципів Хартії університетами Європи. Тоді ж відбуваються церемонії приєднання нових університетів.

В зв'язку із ситуацією, яка затримує підписання офіційних документів, Подільському державному аграрно-технічному університету вже надано офіційний статус члена Великої Хартії. Офіційне підписання документів відбудеться після стабілізації ситуації, яка була спричинена вірусом Covid-19.

Читайте також:"Від сьогодні у Кам'янці-Подільському відновлюють гаряче водопостачання".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Моя вага не змінилась.
22,4%
Я схудла.
23,5%
Поправилась від 1-3 кг.
43,9%
Поправилась від 3-5 кг.
8,2%
Поправилась від 5-10 кг.
2,0%
Поправилась на понад 10 кг.
0,0%
#ПДАТУ #хартія #міжнародна співпраця #університет
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...