Подільський державний аграрно-технічний університет приєднався до Великої Хартії Університетів

Фото: ПДАТУ
Фото: ПДАТУ

Magna Charta Universitatum – документ, що визначає фундаментальні принципи діяльності університетів світу і є свідченням міжнародного визнання.

У 1986 році один з найстаріших університетів Європи у місті Болонья (Італія) звернувся до провідних університетів з пропозицією скласти та підписати документ, в якому були б сформульовані основні цінності та принципи університетської освіти. Цю ідею підтримала наукова, освітянська та політична еліта Європи. У 1988 році цей документ підписали 388 ректорів кращих вищих навчальних закладів світу (серед них було і два українських – Харківський ім. В. Н. Каразіна та Дніпропетровський державні університети) в урочистій обстановці у присутності багатьох представників громадськості, урядовців і духовенства підписали Magna Charta Universitatum, повідомляє відділ міжнародних зв'язків ПДАТУ.

За тридцять років дії Хартії її підписали понад 800 університетів з 86 країн світу.

Метою Хартії стало відзначення найважливіших цінностей університетських традицій і сприяння тісним зв'язкам між університетами Європи. Він визначає основні принципи, якими мають керуватись університети, щоб забезпечити розвиток освіти та інноваційний рух у світі, який швидко змінюється:

1. Університет є самостійною установою усередині суспільств із різною організацією, що є наслідком розходжень у географічній і історичній спадщині. Він створює, вивчає, оцінює і передає культуру за допомогою досліджень і навчання. Для задоволення потреб навколишнього світу його дослідницька і викладацька діяльність повинна бути морально й інтелектуально незалежною від будь-якої політичної й економічної влади.

2. Викладання і дослідницька робота в університетах повинні бути нероздільні для того, щоб навчання в них відповідало потребам, що змінюються, запитам суспільства і досягненням у науковому знанні.

3. Свобода в дослідницькій і викладацькій діяльності є основним принципом університетського життя. Керівні органи й університети, кожний у рамках своєї компетентності, повинні гарантувати дотримання цієї фундаментальної вимоги. Відкидаючи нетерпимість і будучи завжди відкритим для діалогу, університет є ідеальним місцем зустрічі викладачів, що здатні передавати свої знання і володіють необхідними засобами для їхнього удосконалювання за допомогою досліджень і інновацій, і студентів, що мають право, здатність і бажання збагатити свій розум цими знаннями.

4. Університет є хоронителем традицій європейського гуманізму. У здійсненні свого покликання він постійно прагне до досягнення універсального знання, перетинає географічні і політичні кордони і затверджує нагальну потребу взаємного пізнання і взаємодії різних культур.

Рада правління щороку (у вересні) проводить конференції в Болоньї з питань утілення принципів Хартії університетами Європи. Тоді ж відбуваються церемонії приєднання нових університетів.

В зв'язку із ситуацією, яка затримує підписання офіційних документів, Подільському державному аграрно-технічному університету вже надано офіційний статус члена Великої Хартії. Офіційне підписання документів відбудеться після стабілізації ситуації, яка була спричинена вірусом Covid-19.

Читайте також:"Від сьогодні у Кам'янці-Подільському відновлюють гаряче водопостачання".

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
79 переглядів в серпні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі

Відповідальний за розділ
Книш Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Телефон: +380977061073